program


Francia rúdugrás
4

Francia rúdugrás

A darabot többek között Boccaccio erotikus novellái is ihlették, de a mai nézőnek íródott: nagyon hasonlít a tévés sitcomhoz: az egyik vicc követi a másikat, a dramaturgiája gyors és sodró lendületű. Azt szerettem volna elérni, hogy a tévéhez szokott néző egy másodpercig se unatkozzon.

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Tirsdag, 30. Juli 2019 20:30

Mohácsi István: Francia rúdugrás

Szextett két felvonásban
Az Orlai Produkció és a Manna Produkció közös előadása

A darabot többek között Boccaccio erotikus novellái is ihlették, de a mai nézőnek íródott: nagyon hasonlít a tévés sitcomhoz: az egyik vicc követi a másikat, a dramaturgiája gyors és sodró lendületű. Azt szerettem volna elérni, hogy a tévéhez szokott néző egy másodpercig se unatkozzon.
A darab hat emberről szól – férjekről és feleségekről, akik különböző nehézségek és félreértések árán lesznek egymáséi. Emellett beletekintünk házasságok bugyraiba, rácsodálkozunk a pszichológia mindenhatóságára, és még azt is kiderítjük, hogy milyen sport is a francia rúdugrás.
A humor rettentő fontos ahhoz, hogy a szexuális témákat-problémákat tényleg elegánsan, de valahol mégis húsbavágóan tudjuk kezelni. Ténylegesen minden embert érintő problémákról van szó, és azt szeretném, ha mind a két nem magára ismerne: nagyon fontos, hogy mind a nők, mind a férfiak rájöjjenek, hogy nincsenek egyedül. Hogy mindezt ne sok feszengő néző előtt tudjuk elérni. Ezért kell a humor: de nem a vaskos, alpári, polgárpukkasztó humor, hanem épp ellenkezőleg: az elegáns és finom, a majdnem kimondott és mégsem mesterkélt – azaz a mindenki által elfogadható humor. (Mohácsi István)

Szereposztás:

Pál András.............................................. Roskovics Ákos
Herczeg Adrienn..................................... Ráth Zsuzsa
Felhőfi-Kiss László................................. Goldmark Ernő
Kovács Patrícia/ Fodor Annamária......... Csemegi Kati
Urbán Tibor............................................. Bíró Gyula
Losonczi Kata........................................ Székács Anikó

A rendező munkatársa – Róbert Gábor
Produkciós vezető – Gáspár Anna
Jelmeztervező – Remete Kriszta
Díszlettervező – Fodor Viola
Rendező – Mohácsi István

Aktuelt


A háború mindent elvett tőlük – az otthonukat, a családjukat, a gyermekkorukat. Bandába verődve, éhesen és fázva járják az utcákat, hogy valahogy túléljenek. Mégis kapaszkodnak az életbe.

A VILÁG ELSŐSZÁMÚ UTAZÓ ŰR KIÁLLÍTÁSA ÉRKEZIK AMERIKÁBÓL BUDAPESTRE! ETELE PLAZA – 2026.03.06. FIGYELEM CSAK 3 HÓNAPIG!

Claude Magnier legendás bohózatában Louis de Funès 13 év alatt több mint hatszázszor játszotta Barnier szerepét – amit filmen később Sylvester Stallone tett ismertté az egész világon.

Follow us!


PÅ PLAKATEN


"Fegya 80" - Jávori Ferenc jubileumi koncertje

Budapest Kongresszusi Központ

Ünnepeld velünk Jávori Ferenc "Fegya" 80. születésnapját a Budapesti Kongresszusi Központban, a koncerten elhangzanak Fegya életében fontos szerepet jelentő dalok,…

Ad

Binder 70 Szép

Zeneakadémia, Nagyterem

Binder Károly 70. születésnapi koncertjén a remek zongoristát és a nagyszerű zeneszerzőt ünneplik pályatársai a Budafoki Dohnányi Zenekar kíséretével.

Ad

Babaróka 3+ 100 perc, 1 szünettel Bábtechnika: bunraku

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld:

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.