Programm


Festetics/5.

Festetics/5.

MÁV Szimfonikusok Zenekari Alapítvány műsora.

IDŐPONTVÁLTOZÁS! Kedves Közönségünk, ezt a hangversenyt eredetileg június 24-re, péntekre hirdettük meg, de technikai okokból át kellett szerveznünk 26-án, vasárnapra. A változtatásért elnézést kérünk, de reméljük, az új időpontban is találkozunk majd!

Mendelssohn: Oktett
R.Strauss: Szimfónia fúvósokra Op. Posth
Dvorák: F-dúr (Amerikai) vonósnégyes, op. 96

 mehr

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: 2011. Juni 26. Sonntag, 18:00

Évadzáró hangversenyünk „felduzzasztott” kamarazene-művekkel örvendezteti meg a hallgatót. Eredetileg dupla-kvartettre komponálta Mendelssohn fiatalkori Esz-dúr oktettjét, amelyet a szerző legfontosabb művei között tartanak számon, pedig tizenhat éves korában komponálta, egy évvel a Szentivánéji álom nyitány előtt. A szülői házban gyakori volt a házimuzsikálás, ezért Mendelssohn e művében is gyakori a bensőségesen halk hang, más helyeken azonban a nyolc hangszerből valóságos zenekari hangzást csal ki.

Az Oktett harmadik, Scherzo tétele azt a föld felett járó, légies hangot üti meg, amely a Szentivánéji álom zenéjében és utána is Mendelssohn legfőbb jellegzetességévé válik majd. Ugyanilyen kiemelkedő jelentőségű Antonin Dvořák életművében az Amerikában, kevéssel Az Új világból című szimfónia után komponált vonósnégyes, amelyet sokáig Néger-kvartettnek neveztek, a benne feldolgozott eredeti amerikai dallamok miatt.

Ennél is különösebb mű Richard Strauss négytételes, fúvós hangszerekre komponált műve, amelyet 1943-45 között, tehát kevéssel halála előtt komponált és ugyanúgy a végső összegzést jelentő remekművek közé sorolják, mint a Metamorfózisokat, amely sorozatunk egyik korábbi hangversenyén már elhangzott. A mű szellemiségéhez útmutató lehet a szerző sajátkezűleg bejegyzett ajánlása: „Az isteni Mozart szellemének, egy hálával teli élet végén.” Ismerve Takács-Nagy Gábort, az est karmesterét, valószínűleg azt mondaná: szívemből szólott az öreg Strauss!

Unser Angebot


A táncolható ritmusok, a kiváló énekesek és a mindent elsöprő hangulat garantálják, hogy ez az este tökéletes legyen!

bulvár burleszk 2 részben

A Fővárosi Nagycirkusz és a Kazanyi Állami Cirkusz közös produkciója, a MIRÁZS, a magyar és közép-ázsiai őstörténet legendás világába repíti a nézőt.

Follow us!


Angebote


Szegedi Szabadtéri Játékok 2026 Szép

Szegedi Szabadtéri Játékok, Dóm tér

Szegedi Szabadtéri: ahol zene és kaland találkozik! Hősök hajnala, A 3 testőr, Cinefonic, Carmen és Wicked hazánk legnagyobb színpadán!t.

Ad

Recirquel: Walk My World

Millenáris – Nagycsarnok (B épület)

Minden Walk My World normál jegy most csak 12 900 Ft! Ne maradj le egy felejthetetlen élményről! Rajongóknak kötelező!

Ad

Wolfgang Amadeus Mozart: Szöktetés a szerájból | Die Entführung aus dem Serail (The Abduction from the Seraglio) Daljáték két felvonásban,…

Accessibility menu
Increase font size
100%

Verschenken Sie jegy.hu
Geschenkgutscheine!

Die Geschenkgutscheine können für Ticketkäufe auf der Webseite www.jegy.hu verwendet werden, für beliebige Veranstaltungen (Theater, Konzerte, Festivals, Sportveranstaltungen) in unserem System.

Interticket
Kulturkarte

Mithilfe der Dienstleistungen der Kulturkarte stehen Arbeitnehmern und Arbeitgebern die höchsten, momentan angewandten Ermäßigungen zur Verfügung.

Newsletter abonnieren

Erfahren Sie mehr aus unserem Newsletter über die beliebtesten Programme!

Achtung! Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs läuft in Kürze ab!
geschätzte Zeit:
00:00

Posten im Warenkorb

insgesamt:


Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!