Elvesztve
Monodráma/önanalízis/színpadiatlan játék Dosztojevszkij:” Feljegyzések az egérlyukból” és „Egy nevetséges ember álma” című kisregényei nyomán
Előadja: Pataki Ferenc színművész
Monodráma/önanalízis/színpadiatlan játék Dosztojevszkij:” Feljegyzések az egérlyukból” és „Egy nevetséges ember álma” című kisregényei nyomán
Előadja: Pataki Ferenc színművész
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Thursday, April 20 2017 7:00PM
Hősünk folyton úton van, keresgél, helyet változtatva éli világát. Ott talál otthonra, ahol épp lecövekel. Környezetében nincsen senki, úgy érzi, az egész világon csak ő létezik. Állandóan azon őrlődik, ő hagyta-e el a világot vagy a világ hagyta magára őt? Önmagával való dialógusai során kérdez rá az ember alapvető értékeire, ám a válaszokat a nézőkre bízza. Féltett gondolatait, sértettségét, frusztrációit boncolgatja, és közben egyre jobban feltárja személyiségéből azt, ami a felszín alatt bugyog benne. Minél többet beszél, annál inkább magunkra ismerhetünk mondataiból, elejtett megjegyzéseiből, tétova gesztusaiból. Ahogyan a tojáshéj megreped, majd lehull, úgy tárja elénk egy világtól eltávolodott figura sorsán keresztül mindennapi félelmeinket, vágyainkat, örömeinket Zuvoljov.
Rendező: Barnák László
Színpadra alkalmazta: Pozsgai Zsolt
Részletek: https://www.facebook.com/elvesztve/
Az előadás rádiója a Rádió 88!
Walden Production
Ifj. Johann Strauss egyik legnépszerűbb műve, A cigánybáró a Jókai200 emlékév keretében kerül színpadra a Budapesti Operettszínházban. A darab 1885-ben, a Theater an der Wienben aratott először sikert, amikor a zeneszerző Ignaz Schnitzer librettójára komponálta meg nagyszabású operettjét Jókai Mór Szaffi című elbeszélése nyomán.
Ez a Carmen szenvedélyről, szabadságról és végzetről mesél – egyszerre modern és hagyománytisztelő, látványos és provokatív, mélyen emberi és elementáris erejű. A Szegedi Szabadtéri Játékok közönségét idén nyáron egy felejthetetlen operaélmény várja. Felhívjuk kedves nézőink figyelmét, hogy az előadás erős hanghatásokat alkalmaz!
Válts bérletet az Újszínházba a 2026/27-es szezonra! – most még idei árakon kaphatók 2, 4 illetve 6 szabadjegyes bérletek.
Dés László az Arénában bemutatott nagyszabású ősbemutató koncert után országos turnéra indult a „Mi vagyunk a Grund!” című műsorral, amelynek…
Giuseppe Verdi MACBETH Opera in four acts, two parts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.