Ébredj - Jogananda élete
amerikai dokumentumfilm, 87 perc, 2014
angol nyelven, magyar felirattal
amerikai dokumentumfilm, 87 perc, 2014
angol nyelven, magyar felirattal
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Saturday, May 21 2022 4:00PM
Rendező: Paola di Florio & Lisa Leeman
“Ez a letisztult dokumentumfilm szórakoztató és lenyűgőző, valódi felvételekkel vezeti keresztül nézőit egy szent életén attól a pillanattól kezdve, hogy az anyaméhben megtapasztalja életének első benyomásait egészen addig a momentumig, amikor 1952-ben a los angeles-i Biltmore Hotel-ben a közönség előtt egy verset idézve elhagyta testét.. E két életeseménye között ez a szent megváltoztatta a nyugati világot.” - A Maui Filmfesztivál weboldaláról
Az Ébredés: Yogananda élete nem egy szokványos életrajz arról a hindu swamiról, aki az 1920-as években a jógát és a meditációt nyugatra hozta. Paramahansa Yogananda spirituális klasszikus műve, az Egy jógi önéletrajza több millió példányban kelt el világszerte. Ideális olvasmány a keresőknek, a filozófusoknak és a jóga kedvelőinek egyaránt. (Érdekesség, hogy ez volt az egyetlen könyv Steve Jobs iPadjén.) Azáltal, hogy Yogananda emberközelivé tette tanításait a megvilágosodásról és megosztotta másokkal saját útjának küzdelmeit, érthetővé váltak az ősi védikus tanok a modern közönség számára. Ennek köszönhetően számos követője lett és milliókat ösztönöz, akik ma jógáznak.
A világ 30 országának részvételével három évig forgatott dokumentumfilm a modern és az ősi, a keleti és a nyugati jóga világát vizsgálja. Felfedi, hogy miért fordítják manapság emberek milliói befelé a figyelmüket , áttörve az anyagi világ korlátjait a önmegvalósítás keresése során.
Yogananda 1952-ben halt meg. Az életéből származó levéltári anyagok képezik az elbeszélés alapját, de a film kiszélesíti a megszokott önéletrajzok dimenzióit. A felvétel közérthető interjúkat, metaforikus képeket és szórakoztató elemeket is tartalmaz. Elkalauzol minket az indiai szent zarándoklatoktól a Harvard Hittudományi Egyetem legmodernebb fizika laborjaiba. A Pennsylvaniai Egyetem Tudományos és Spirituális Központjától a kaliforniai Chopra Központig Carlsbad-be. Azzal, hogy bemutatja a lélek utazását miként az előrehalad az elnyomó emberi egón és a megtévesztő anyagi világon keresztül, a film gyakorlati betekintést ad a láthatatlan világokba. Az Ébredés nem más, mint az emberiség története: egyetemes küzdelme minden emberi lénynek, hogy megszabaduljon a szenvedéstől és tartós boldogságra leljen.
Jegyár: 2000 Ft
A VILÁG ELSŐSZÁMÚ UTAZÓ ŰR KIÁLLÍTÁSA ÉRKEZIK AMERIKÁBÓL BUDAPESTRE! ETELE PLAZA – 2026.03.06. FIGYELEM CSAK 3 HÓNAPIG!
Dumaszínház est
2026. június 5-én Alvaro Soler elhozza Budapestre, a Barba Negrába a latin életérzést és legszemélyesebb vallomásait. Az „EL CAMINO” album dalaival az énekes kitárja lelkét: ez a koncert egy érzelmi hullámvasút lesz, tele fülbemászó dallamokkal, reménnyel és azzal a semmihez sem fogható pozitív energiával, ami Soler minden mozdulatából árad.
A Broadway történetének egyik legsikeresebb darabja idén nyáron a Szegedi Szabadtéri Színpadon mutatkozik be, Szente Vajk rendezésében az Erkel produkciójában.
Világsztárok, hazai tehetségek és a legszebb dallamok az MRME új évadában! A 2026/27. évad koncertjein számos hazai és nemzetközi szinten…
Manga – Hokuszai – Manga Kortárs japán mangák szemszögéből a Hokuszai Manga 2026. ápr. 24. - 2026. aug. 16 A…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.