program


De Sade pennája
12

De Sade pennája

Doug Wright: De Sade pennája

A charentoni elmegyógyintézet új igazgató-főorvosára embert próbáló feladat vár: el kell érnie, hogy neves ápoltja, a hírhedt De Sade márki felhagyjon végre az írással, és ne ontsa tovább magából rémesen perverz és istenkáromló történeteit.  Læs mere

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Torsdag, 22. Maj 2014 19:00

A keménykezű főorvos dolgát azonban több körülmény is nehezíti. Legmagasabb rangú beosztottja, egy meglehetősen engedékeny abbé ugyanis jó barátságot ápol a márkival, tetejében meggyőződéses humanista, és irtózik attól, hogy bevesse a korra jellemző durva fegyelmező módszereket. Ráadásul az igazgató kénytelen kordában tartani saját kicsapongó feleségét is. Erre különös megoldást eszel ki: a márki feleségétől az intézet fejlesztésére kapott pénzt páratlanul gazdag luxuspalota építésére fordítja. A feladatra kiszemelt kiváló építész teljesíti is a megbízást, de ezzel az igazgató magánéleti gondjai korántsem oldódnak meg.

A történet középpontjában mindvégig a márki és az abbé párharca, illetve a keménykezű igazgató és a liberális szemléletű abbé keserű küzdelme áll. Ám a valódi csata mind e mögött a márki és az igazgató között dúl – noha személyesen egyetlen egyszer sem találkoznak. Az intézet vezetője az abbét használja ki, őt tolja maga előtt egyre jobban eldurvuló magánháborújában, amelynek nemcsak De Sade esik áldozatul, de előbb még egy ártatlan varrólány is. A valaha jobb sorsra érdemes abbé pedig végképp meghasonlik önmagával.

Az előadás időtartama:170 perc szünettel.

Aktuelt


A Walk My World Vergilius eposzát, Aeneas és Dido tragikus szerelmi történetét kelti életre, melyben Trója és Karthágó mitikus hősei a tánc és az újcirkusz nyelvén szólnak hozzád. A minden érzékszervre ható monumentális térbe belépve egy másik valóság tárul fel: saját utadon járva fedezed fel a hősök történeteit. Istenek játszmái, ármány és szerelem szövik át a lélegzetelállító installációk világát, ahol bármi megtörténhet: rejtélyek bontakoznak ki, elbűvölő karakterek csábítanak. Az ősi, mitikus történetet illetve a mítoszokból ismert isteneket, halandókat és különös lényeket nemzetközi hírű artisták és táncművészek keltik életre.

Egy magányos csavargó, akinek semmije sincs – csak a szíve. Egy árva kisfiú, aki minden szeretetre éhes. Egy hideg, szürke utcán a sors egymás útjába sodorja őket. Nincs pénzük, és életük korántsem mentes a kihívásoktól, mégis van valamijük, ami mindennél többet ér: egymás.

Follow us!


PÅ PLAKATEN


POGÁNY INDULÓ

MVM Dome

Pogány Induló hatalmas koncerttel tér vissza az MVM Dome-ba! Pályatársaival az egyik legütősebb bulit ígéri a rajongóknak.

Fidelio

Magyar Állami Operaház

Tobias Kratzer 2020-ban a londoni Covent Garden számára készült nagyszabású Fidelio-rendezése 2026. április 18-án debütál a Magyar Állami Operaházban.

Frank Wildhorn-musical az Erkelben: érkezik a Szentpétervári Állami Zenés Komédia Színház előadása

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld:

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.