Bűn és bűnhődés
Egy ifjúsági- osztálytermi monodráma kétszer negyvenöt percben foglalkozik az elgondolás alapjául szolgáló Bűn és bűnhődés című Dosztojevszkíj regénnyel és annak gondolatiságával.
Egy ifjúsági- osztálytermi monodráma kétszer negyvenöt percben foglalkozik az elgondolás alapjául szolgáló Bűn és bűnhődés című Dosztojevszkíj regénnyel és annak gondolatiságával.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Torsdag, 13. April 2023 17:00
Bűn és bűnhődés
14-18 éveseknek
Az előadás időtartama szünet nélkül kb. 90 perc.
A komplex színházi nevelési program célja, hogy körüljárja a bűn fogalmát, mialatt főként az alábbi kérdésekre keresi a választ: Mi a bűn? Miért kell egy “rossz” cselekedet után bűnhődnünk? Miért zárnak el embereket? Mi gátol bennünket abban, hogy bűncselekményt kövessünk el?
Az előadásnak egyetlen szereplője van, mert így válik igazán hangsúlyossá, hogy mennyire magányos “ügy” a bűn elkövetését követő feldolgozás időszaka. A helyszín egyfajta metaforaként szolgál, a társadalomban szabadon élő emberek illuzórikus szabadságáról, hogy habár szabadon élünk, mégis mindenkinek megvan a saját börtöne.
Az előadás mellőz minden szcenikai megoldást. Díszlet, jelmez, és kellék nélkül, a legegyszerűbb módon a személyesség eszközével próbál meg hatni, gondolatokat ébreszteni. A megszokott színházi eszközök hiánya is azt fejezi ki, hogy nem egy tőlünk távoli figura Raszkolnyikov, hanem egy “közülünk” való ember.
Játssza – Kolnai Kovács Gergely m.v.
A rendező munkatársa: Gyevi Bíró Eszter, Eck Attila
Rendező: Czukor Balázs
Bemutató: 2016. október 17.
2026-ban a Tokaj Fesztiválkatlan is otthont ad Demjén Rózsi különleges jubileumi koncertjének. A Kossuth-díjas előadó ikonikus dalai, generációkat összekötő slágerei és a tokaji nyár egyedülálló hangulata garantálják az emlékezetes estét.
A szabadságharc hőse, Baráznay Ignácz tisztázatlan halála után negyven évvel leánya, Amália egy különös transzcendens utazás alkalmával visszakerül 1848-ba
Szegedi Szabadtéri: ahol zene és kaland találkozik! Hősök hajnala, A 3 testőr, Cinefonic, Carmen és Wicked hazánk legnagyobb színpadán!t.
A Broadway történetének egyik legsikeresebb darabja idén nyáron a Szegedi Szabadtéri Színpadon mutatkozik be, Szente Vajk rendezésében az Erkel produkciójában.
Misztikum, szenvedély és sötét titkok a színpadon – érkezik a Rebecca musical!
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.