Program


Beethoven–Mendelssohn–Strauss est

Beethoven–Mendelssohn–Strauss est

Műsor:
L. van Beethoven: III. Leonóra-nyitány, op.72/a
F. Mendelssohn-Bartholdy: e-moll hegedűverseny, op.64
R. Strauss: Imígyen szóla Zarathustra, op.30

Közreműködik: Baráti Kristóf – hegedű
Kodály Filharmonikusok Debrecen
Vezényel: Somogyi-Tóth Dániel

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2013. január 17. csütörtök, 19:30

Beethoven egyetlen operájához, a Fidelióhoz lényegében négy nyitányt komponált, miután többször is átdolgozta a partitúrát. Az eredetileg Leonora címet viselő darab a XVIII. század második felében feltűnt ún. "szabadító" opera típusához tartozik, melyben a zsarnok ellen, a hős megmentéséért küzdők győznek, az igazság diadalmaskodik. Végül a három, korábban készült Leonora-nyitány helyett egy újabb, a Fidelio-nyitány került a darab élére. A legismertebb, III. Leonora-nyitány rendszerint az opera befejező jelenete előtt, mintegy közjátékként szólal meg, de elfoglalta helyét a népszerű koncertdarabok sorában is.

A versenymű-irodalom egyik legtökéletesebb alkotása Mendelssohn e-moll hegedűversenye, mely a hallgató és az előadó számára egyformán magasrendű élményt nyújt. A darab nagyszerűen reprezentálja a zeneszerző stílusának jellegzetességeit, az áradó dallamosságot és a mesebeli tündérvilág sejtelmes miliőjét. A szólista számára nagyszerű alkalom kínálkozik arra, hogy technikai felkészültsége mellett zenei elmélyültségét is bizonyítsa ebben a klasszika-romantika határán készült, 1845-ben bemutatott alkotásban.

Richard Strauss, a német későromantika legkiválóbb mestere programzenei alkotásában szokatlan módon nem egy természeti jelenség, történelmi hős, vagy képzőművészeti alkotás megjelenítésére vállalkozott. Korszakos jelentőségű mesterművét egy filozófiai értekezés, Friedrich Nietzsche “Imigyen szóla Zarathustra” című munkája hatására komponálta. Nem filozofikus jellegű zenét írt, hanem “az emberiség fejlődésének eszméjét” kívánta zenébe átültetni. Néhány évvel az 1896-os frankfurti bemutató után Bartók is megismerkedett a szimfonikus költeménnyel, amely valósággal lenyűgözte, s rendkívüli hatást gyakorolt zeneszerzői fejlődésére.

A concert szólistája, Baráti Kristóf hegedűművész gyermekkorát Venezueláben töltötte, majd tanulmányait a budapesti Zeneakadémián, iiletve kiváló külföldi mestereknél végezte. Díjnyertese a tekintélyes párizsi Long-Thibaud és a brüsszeli Erzsébet királynő zenei versenyeknek. Világszerte koncertezik és felvételeket készít a legkiválóbb zenekarokkal, karmesterekkel és szólista partnerekkel.

Ajánlatunk


A Walk My World Vergilius eposzát, Aeneas és Dido tragikus szerelmi történetét kelti életre, melyben Trója és Karthágó mitikus hősei a tánc és az újcirkusz nyelvén szólnak hozzád. A minden érzékszervre ható monumentális térbe belépve egy másik valóság tárul fel: saját utadon járva fedezed fel a hősök történeteit. Istenek játszmái, ármány és szerelem szövik át a lélegzetelállító installációk világát, ahol bármi megtörténhet: rejtélyek bontakoznak ki, elbűvölő karakterek csábítanak. Az ősi, mitikus történetet illetve a mítoszokból ismert isteneket, halandókat és különös lényeket nemzetközi hírű artisták és táncművészek keltik életre.

Kövess minket!


További ajánlataink


Angol maraton: Purcell – Elgar – Britten

Müpa

Három komponista műveit és általuk az angol zene három korszakát idézi a Müpa régóta népszerű egynapos koncertsorozata.

DOMINGO-HAUSER-DIMASH

MVM Dome

2026. április 18-án Budapesten az MVM Dome ad otthont annak a kivételes zenei eseménynek, amelyen Plácido Domingo, HAUSER és Dimash…

Vajon ártatlan vagy bűnös Leonard Vole, a jóképű fiatalember, akit egy idős hölgy meggyilkolásával vádolnak?

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!