Barackvirág
A Király és Királyné, hosszú évek óta vágyakoztak gyermek után. Végre beköszöntött a várva várt csoda: kisbabát várt a Királyné.
A Király és Királyné, hosszú évek óta vágyakoztak gyermek után. Végre beköszöntött a várva várt csoda: kisbabát várt a Királyné.
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2012. január 20. péntek, 10:00
A nagy boldogságot beárnyékolta, hogy a Királynénak az volt a kívánsága, hogy a Tündér kertjében termett gyönyörűséges barackból ehessen. A Király hiába figyelmeztette feleségét, hogy annak nagy az ára, hiszen a Tündér a barackért a gyermeküket kéri majd cserébe, a Királyné hajthatatlan volt. Meg is született a gyermek, egy gyönyörű kislány, akit Barackvirágnak neveztek el. Tizenöt éves volt Barackvirág, amikor egyszerre megszólalt a Tündér hangja, emlékeztette a Királyt az ígéretére, és elrepítette Barackvirágot. Barackvirág a Tündér palotájába került. Később a Tündér egy Herceget csalt a palotájába. A testnélküli Tündérnek az volt a terve, hogy megszerezze Barackvirág gyönyörűséges alakját és a Herceget elcsábítsa. A Tündér ezen kívül is még egy különös bosszút szánt Barackvirágnak...Bonyodalom, küszködés, emberi megpróbáltatások, tündér ármánykodások - ahogy Babits jellemzi ezt a csoda-mesét: "Ez igazi tündérmese - mindenféle varázslatokkal és rejtelmekkel."
A július 3. és 5. között ötödik alkalommal megvalósuló Kórusünnep zárókoncertjén a Hollerung Gábor által alapított Énekel az ország program ezúttal nemzetközivé bővül, és egy nemzetközi összetételű énekkar adja elő közösen a kórusirodalom két legnépszerűbb művét.
Szerelem, intrika, bosszú, szenvedély – minden együtt a színpadi műben, ahogy Dumas örökérvényű regényében is. Szomor György dalaival igazi musicalként mutatkozik meg a klasszikus alkotás.
A Broadway történetének egyik legsikeresebb darabja idén nyáron a Szegedi Szabadtéri Színpadon mutatkozik be, Szente Vajk rendezésében az Erkel produkciójában.
Az irodalmi pódiumest az 'Igazad van' című kötetre épül: Kepes András aktuális kérdéseken keresztül beszél arról, miért értjük félre egymást.
Giacomo Puccini PILLANGÓKISASSZONY Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!