program


Az üvegcipő

Az üvegcipő

Molnár Ferenc
AZ ÜVEGCIPÕ
vígjáték
 Læs mere

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Fredag, 31. August 2018 19:00


Két erõs nõ küzd a szabadságért. Két erõs nõ teremt álomvilágot, hogy elviselhetõ legyen a valóság, egy cseléd és egy panziótulajdonos. Mindkét nõ lábára ráillik a mesebeli üvegcipõ, de létezik-e az a rettenthetetlen herceg, aki kiszabadítja a gyötrelmes mindennapokból szíve választottját?

Két zavart férfi sodródik lázasan, menekül a saját magára erõszakolt rendbe, hogy ne kelljen bevallani milyen is a valóság. Mindkét férfi zsebében egy-egy üvegcipõ lapul, de észreveszik-e mikor és kinek kell a lábára illeszteni?

Szerelmi sokszög, három felvonás, sok kis hazugság. Egy ebéd, egy lagzi, egy kihallgatás. Fülledt készülõdés, konok mulatság, megszeppent vallomás. Mennyire szabad a magyar lélek? Mit vesz be a magyar gyomor? Milyen varázslat a magyar tündérmese? Férfiak és nõk sírnak és nevetnek, rejtõzködnek és rejtegetnek, menekülnek és kitartanak, amíg meg nem találják azt a kis nyomorult fényt a másik szemében. Hátha végre belefeledkeznek a másikba és elfogadják saját magukat. Üvegcipõvel vagy anélkül.

Sipos Lajos: Sipos Imre
Irma: Erdélyi Tímea
Adél: Kovács Vanda
Császár: Géczi Zoltán
Házmester: Kiss Attila
Házmesterné: Polgár Lilla
Adél anyja, Roticsné: Vasvári Emese
Szakácsnõ, Keczeli Ilona: Tõkés Nikoletta
Viola, társalkodónõ: Losonczi Kata
Stetner úr, tanácsos: Csadi Zoltán

Fényképész, írnok: Gasparik Gábor
Dramaturg: Forgács Miklós
Látvány: Õry Katalin
Súgó: szekeres Petra
Rendezõasszisztens: Palkó Panna
Rendezõ: Czajlik József

Aktuelt


A Fesztiválkatlan bejárata előtt található. A VIP Parkolójegy ára egy járműre érvényes, amely a Nagyszínpadi események napján vehető igénybe.

Follow us!


PÅ PLAKATEN


Kepes András: Igazad van Szép

Városmajori Szabadtéri Színpad

Az irodalmi pódiumest az 'Igazad van' című kötetre épül: Kepes András aktuális kérdéseken keresztül beszél arról, miért értjük félre egymást.

Ad

Két hétfő emléke Szép

Pesti Színház - a Vígszínház kamaraszínháza

Arthur Miller mély emberismerettel és zseniális lélekrajzzal megalkotott drámájában a hétköznapok eseménytelenségét és kilátástalanságát átszínezi a humor és az emberszeretet.…

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld:

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.