Az égigérő fa - MárkusZínház
Az égigérő fa
A MárkusZínház előadása az ESZME produkció szervezésében
Benedek Elek nyomán
Az égigérő fa
A MárkusZínház előadása az ESZME produkció szervezésében
Benedek Elek nyomán
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2015. április 19. vasárnap, 10:00
Az öreg király egyetlen leányát hirtelen forgószél ragadja el. Az egész birodalmat nyeri el, aki visszahozza és még a kezivel is számolhat, de számtalan herceg, lovag veszik oda a feladatban. Jánoska az egyetlen, aki a háromfejű sárkányt legyőzve hazaviheti Gyöngyvirág királykisasszonyt. A király boldog, halni sincs már kedve, hisz minden jó véget ér.
Játékidő: 45 perc
Ajánlott gyerekeknek és az őket kísérő felnőtteknek.
Szereplők: Vajda Zsuzsanna, Pilári Gábor
Zenél: Pilári Áron / Pilári Lili Eszter.
Az előadás után varázssüti és kézműves foglalkozás várja a gyerekeket.
„A MárkusZínház 23 éve sikeresen működő bábszínház. A repertoárunkba tartozó előadások mind szabadtéren, mind kőszínházban játszhatók. A színházunk létrejöttében meghatározó szerepe volt annak, hogy – a 80-as évek vége felé – kiléptünk az állami bábszínházi keretek közül és külföldi tanulmányútra indultunk, hogy betekintsünk az európai bábszínházi életbe, jobban megismerjük a tradicionális bábjátékokat és az új utakat kereső bábművészek munkáit, alkotásait.
Feladatunknak tartjuk:
- közvetíteni a mese üzenetét a jelenkor embere számára. Magyar klasszikus írók által alkotott művekből, a magyar népmesekincsből választunk témát előadásainkhoz.
- megidézni a régi mesemondók idejét, és a politizáló-szókimondó vásári bábjátékost
- kapcsolatot keresni a társművészetekkel, együtt alkotni napjaink kortárs zeneszerzőivel,
képzőművészeivel, bábszínházi keretek között és más formában.
- olyan színházi előadások létrehozása, mely a család minden tagját megszólítja: pici kortól a felnőttekig kínálunk tartalmas szórakozási lehetőséget
- Interaktív játékunkkal újjáéleszteni az együtt játszás örömét.”
A világsiker most Budapestre érkezik! Gyerekeknek álomszép kaland, felnőtteknek mélyen megérintő történet – közös családi élmény, amire még évek múlva emlékeztek!
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban
Gioachino Rossini OLASZ NŐ ALGÍRBAN Opera két felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
A teltházas elképesztő siker után újra Magyarországon: MICHAEL Michael Jackson díjnyertes KoncertShow London West Endről
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!