AZ ASSZONY KÖRBEJÁR
Georges Feydeau: Az asszony körbejár (Kézről kézre)
bohózat két felvonásban (160 perc szünettel)
Georges Feydeau: Az asszony körbejár (Kézről kézre)
bohózat két felvonásban (160 perc szünettel)
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: 2017. Dezember 1. Freitag, 19:00
Veszélyes szerkezet egy gramofon. Alcide Chanal éppen üzenetet rögzít vele, hogy távol élő húgának esküvői gratulációt küldjön, de bekapcsolva felejti a felvevőt. Így azt is visszahallgatja később, amint felesége megbeszéli az esti randevút gyerekkori barátjával, Émile Renauxval. Rajtaütés, rendőrség, ökölharc... Dominóként borulnak a házasságok, válnak Chanalék, Renauxék, kézről kézre járnak az asszonyok és nincs megállás, mert mindenszerető unalmas zsarnokká válik, amint férj lesz belőle. Briliáns bohózat a francia vígjáték nagymesterétől a házasság természetéről. (Ady Endre megnézte a darabot Párizsban, és azt írta: E bolondos, könnyű darab felett a hangulatok tarka illatfelhői lengenek. Nevessenek, de egy helyütt a darabban szinte megható, nemes poézis strófái csöngenek. Merészen kacérkodik néha a legszivárványosabb filozófiával, sőt magával az irodalommal...” Egy évvel később Ady megnézte a darabot Budapesten is: „Feydeau úr, ez az elmés ember annyi intelligenciával még nem volt elmés,mint e darabjában. És micsoda őrületesen bolondos helyzetek és figurák. Szikrázott úgy, hogy a szikrák rózsacsokrokat rajzoltak. De azért nem volt ez egészen léha este. Feydeau könnyek között tréfált.
A műsorváltozás jogát fenntartjuk.
Nagyszerű hír az Edda Művek rajongóinak, mivel a legendás zenekar 2026. március 7-én visszatér a Papp László Budapest Sportarénába.
Itt a farsang, a báli szezon és ezért Gryllus Vilmost látjuk vendégül, aki az alkalomhoz illően Maszkabál című albumával lép fel.
2026-ban Magyarország egyik legnagyobb presztízsű kulturális hagyománya újabb állomásához érkezik. Mága Zoltán Újévi Koncertje – amely Budapesten immár 18 alkalommal vált Magyarország és Európa egyik legjelentősebb, ünnepi kulturális eseményévé – az országos koncertsorozat részeként Miskolc városába is megérkezik. Az idei esztendő jelmondata: „Szép vagy, gyönyörű vagy, Magyarország – a hagyomány Miskolcon folytatódik!”
A neves generációkutató egyedi előadása a Cziffra Fesztiválon, közreműködik Balázs János zongoraművéz és Mona Dániel zenetörténész.
Áprilistól Rebecca musical az Erkelben, ahol a szerelem, titkok és egy kísérteties múlt árnyékolja be Manderley falait. Jegyek már kaphatók!
Egy titkos találmány, egy feltűnő orosz énekesnő, a maffia és egy szerelmes betörő… azaz egy igazán félresikerült rablás története. A…
Posten im Warenkorb
insgesamt:
Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!