Program


Anima Musicae Kamarazenekar

Anima Musicae Kamarazenekar

Nagy örömünkre szolgál, hogy a 2024-2025-ös évadban ismét négy nagyszerű koncerttel hozhatjuk közel a zenét közönségünkhöz.  több...

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2025. február 12. szerda, 19:00

Olyan kivételes fellépőket hallhatnak majd, mint a Savaria Szimfonikus Zenekar, a Danubia Zenekar vagy a Anima Musicae Kamarazenekar. Továbbá egy rendhagyó gálakoncertnek is részesei lehetünk olyan színészlegendákkal, mint Molnár Piroska, Ifj. Vidnyánszki Attila vagy Bezerédi Zoltán. Az elismert karmesterek és szólisták, mint Balázs János, Balog József, Kelemen Barnabás, Hámori Máté, Kokas Katalin jelentik a garanciát, hogy a keszthelyi Filharmónia bérlet továbbra is kiváló színvonalat nyújt.

Ezen a koncerten először Haydn, a fiatalember szólal meg, aki ebben a művében éppen az első hangjait írja le egy olyan műfajban, amit majd később ő tesz naggyá.

Az Esz-dúr sinfonia concertante pedig épp ellenkező módon olyan híresség, hogy legtöbben azonnal rávágják, hogy „A” Mozart Sinfonia concertante, pedig Mozart is írt több ilyen című művet, de mások is, például Haydn. Nem véletlenül szeretik ezt a darabot, hiszen egyszerre versenymű, szerenád és a legmagasabb szintű kamarazene, ahol a hangszeresek folyamatosan feldobják egymásnak a labdát, így lehetetlen unatkozni benne.

A szünet után egy merőben más világ fogadja a közönséget. Bartók és a népzene. A Kolindákeredetileg román népi karácsonyi énekek, melyeket Bartók zongorára dolgozott fel. Ugyancsak zongoradarabnak készült az Allegro barbaro is, aminek „barbársága” többféle népi virtust is felvonultat, szilajsága pedig egészen másképp használja a hangszereket, mint a bécsi klasszika kifinomult elegáns világa. Zárásként az angol Benjamin Britten zenéje szól, melyet egy volt tanárától kölcsönzött témára írt. Itt viszont a variációk elsősorban nem a témára, hanem az emberre készültek.

ELŐADÓK:

Anima Musicae Kamarazenekar
Alexander Sitkovetsky - hegedű
Maxim Rysanov - brácsa

MŰSOR:

Haydn: 1. D-dúr szimfónia
Mozart: Esz-dúr sinfonia concertante, K. 364
Bartók: Kolindák
Bartók: Allegro Barbaro

Ajánlatunk


vendégelőadás történelmi musical Bemutató a Szegedi Nemzeti Színházban 2026. június 3.

Művészetek Háza Gödöllő Helyszín: Színházterem Esemény kezdése: 2026. 06. 13. (szombat) 19.00

Kövess minket!


További ajánlataink


Szegedi Szabadtéri Játékok 2026 Szép

Szegedi Szabadtéri Játékok, Dóm tér

Szegedi Szabadtéri: ahol zene és kaland találkozik! Hősök hajnala, A 3 testőr, Cinefonic, Carmen és Wicked hazánk legnagyobb színpadán!t.

Hirdetés

Ments meg, szerelem!

Vidám Színpad

Musicalvígjáték a félreértésekről és a válságon győzedelmeskedő szerelemről, melynek zenéjét a legnépszerűbb magyar előadók dalaiból válogatták össze.

Manga – Hokuszai – Manga Kortárs japán mangák szemszögéből a Hokuszai Manga 2026. ápr. 24. - 2026. aug. 16 A…

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!