Aida
Az évad közepére kerül 2019-ben az operabemutató: július 26-án és 27-én láthatja a közönség Verdi csodálatos művét, az Aidát.
more
Az évad közepére kerül 2019-ben az operabemutató: július 26-án és 27-én láthatja a közönség Verdi csodálatos művét, az Aidát.
more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Saturday, July 27 2019 9:00PM
Az olasz mester egyik legérettebb alkotását keveseknek kell bemutatni: viszont nemcsak a zenetörténetben, hanem a Szabadtéri történetében is kiemelt helyet kap ez az opera. Különleges jubileumot ünnepel 2019-ben az Aida – éppen 80 éve, 1939-ben mutatták be először a Dóm téren, Nádasdy Kálmán rendezésében, Ferencsik János vezényletével.
Giuseppe Verdi: AIDA
opera
két részben, négy felvonásban
olasz nyelven, magyar szövegfeliratozással
Szereplők:
EGYIPTOM KIRÁLYA: KOVÁCS ISTVÁN
AMNERIS, a lánya: GÁL ERIKA
AIDA, etióp hercegnő: ÁDÁM ZSUZSANNA
RADAMES, ifjú hadvezér: LÁSZLÓ BOLDIZSÁR
RAMFIS, főpap: KISS ANDRÁS
AMONASRO, Etiópia királya: KÁLMÁNDY MIHÁLY
FŐPAPNŐ: KÁLNAY ZSÓFIA
HÍRNÖK: SZEREKOVÁN JÁNOS
Közreműködik továbbá a Szegedi Szimfonikus Zenekar, a Honvéd Férfikar, a Szeged Táncegyüttes gyermektáncosai, valamint a Szegedi Szabadtéri Játékok énekkara, színpadi zenészei, tánckara, és statisztái.
Súgó: Zsoldos Anikó
Ügyelők: Kürtös Petra, Stefanik Sándor, Varga Mónika
A Honvéd Férfikar karigazgatója: Strausz Kálmán
Zenei munkatársak: Zalánki Rita, Kardos Gábor
A produkció karigazgatója: Gyüdi Sándor
Koreográfus asszisztens: Füzi Attila
Videóanimáció: Czakó Zsolt
Szcenikus: Tóth Kázmér
Koreográfus: Kozma Attila
Jelmeztervező: VELICH RITA
Díszlettervező: ZEKE EDIT
Vezényel: PÁL TAMÁS
Rendező: KESSELYÁK GERGELY
A Szépség és a Szörnyeteg a Disney egyik legsikeresebb, legelbűvölőbb meséje, az első olyan animációs film, amelyet Oscar-díjra jelöltek a Legjobb film kategóriájában, és öt Grammy-díjat is kapott.
Miért álmodunk? Mire valók az álmok? Miért vannak a rossz álmok? Ebben a fordulatos, magával ragadó és vicces családi musicalben ezekre a kérdésekre is fény derül.
Mi a gasztronómia: művészet vagy üzlet? Mi a fontosabb: a tökéletesség, vagy a nagy forgalom? Egy zseniális séf és egy…
New York, Peking, Dubai, Las Vegas, Monte Carlo és Tokió után újra Budapesten Az illúzió mesterei! Világhírű bűvészek és az…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.