Program


F. M. Dosztojevszkij: A Karamazov testvérek

F. M. Dosztojevszkij: A Karamazov testvérek

A Dosztojevszkij életmű utolsó és egyben legfontosabb regénye színpadon. Négy fiú egy apától. Négy különböző lélek, egyéniség, négy különböző életút. Valamelyikük gyilkos, vagy mind a négyen. Karamazovok.

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2023. július 15. szombat, 17:00

F.M. Dosztojevszkij: A Karamazov testvérek
krimi
A József Attila Színház előadása

Színpadra alkalmazta: Hargitai Iván

Dosztojevszkij ennek a történetnek a kapcsán mondta: Kétségek kohóján edződött az én hitem. Ennek esszenciája ez a regény.

Lüktetés, szenvedély, rohanás 100 percen át. Őrült vállalkozás? Lehet. De 1200 oldalt már mindegy, hogy tíz órába vagy 90 percbe sűrítünk. A színház MÁS, mint az irodalom: egy többszólamú mű, ahol a szöveg, a látvány, a zene, a színészi játék együtt adják egy regény gondolatának lényegét. 90 perc csodálatos sűrítménye lehet egy nagyszabású gondolatnak. És jó esetben úgy tör elő a színpadról, mint a Föld mélyéből a láva.

Szereplők
Dmitrij................................................ Lukács Dániel
Iván / Ördög...................................... Lábodi Ádám
Aljosa / Lengyel................................ Fekete Gábor
Szmergyakov / Ügyész..................... Horváth Sebestyén Sándor
Grúsa / Kátya.................................... Kónya Merlin Renáta
Iljusa / Jézus..................................... Molnár André Lukács
Kolja / Inkvizítor................................. Maszlag Bálint

Alkotók
Díszlettervező: Magyarósi Éva
Jelmeztervező: Papp Janó
Koreográfus: Horváth Ádám
Zenei vezető: Kéménczy Antal
Zongorán közreműködik: Marosfalvi Tünde
Dramaturg: Szokolai Brigitta
Súgó: Érsek Ádám
Ügyelő: Stefán Gábor
Rendezőasszisztens: Czipó Gabriella
Rendező: Hargitai Iván

Ajánlatunk


Sahriár király szíve kővé dermedt – árulás és fájdalom zárta börtönbe a lelkét. Amikor elé vezetik Seherezádét, a rabnőt, minden megváltozik. A lány, hogy életét mentse, mesélni kezd.

Megnyugtató, ha az ember szülei évtizedek után is békében, szeretetben élnek együtt. Szinte egyszerre lélegeznek, ismerik egymás minden mozdulatát, fel vannak készülve minden sóhajra, horkolásra, tüsszentésre. Most új otthonban kezdenek új életet, hiszen a gyerekek felnőttek, élik a saját életüket. Vagy ez mégsem ilyen gömbölyű?

A nagyszabású musicalt, amelyben a Halál lép elő főszereplővé, az egyik legnépszerűbb zenés színházi darabként tartják számon, 1992 óta hódít világszerte töretlen sikerrel.

Kövess minket!


További ajánlataink


AZ OROSZLÁNKIRÁLY filmkoncert Szép

Margitszigeti Szabadtéri Színpad

Éld át a Disney legendás klasszikusát, Az oroszlánkirály című animációs filmet, mely teljes egészében, óriáskivetítőn elevenedik meg, élőzenekari kísérettel!

Hirdetés

Egri Szabadtéri Várszínház

Egri Vár

Az Egri Szabadtéri Várszínház koncertekkel és különleges előadásokkal vár, ahol a zene, a színház és a történelmi környezet egyedi hangulatban…

Hirdetés

Bartók Béla A kékszakállú herceg vára Opera IC Audiofil sorozat

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!