program


A. J. Lerner - F.Leowe: MY FAIR LADY

A. J. Lerner - F.Leowe: MY FAIR LADY

Shaw fanyar-szellemes példázata a férfi és a nő örök párviadaláról, Lerner és Loewe csodálatos dalaival az egyik legnépszerűbb musical. A könnyed, humoros történet mögött azonban ott húzódik egy sokkal fájdalmasabb..

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Søndag, 14. December 2025 15:00

Alan Jay Lerner – Frederick Loewe: My Fair Lady
musical
Bemutató: 2024. október 11. 19:00

Szövegkönyv és dalszövegek: ALAN JAY LERNER
Zene: FREDERICK LOEWE
Készült George Bernard Shaw „PYGMALION” című színműve és Gabriel Pascal azonos című mozifilmje alapján.
Az eredeti színházi produkció rendezője Moss Hart volt.

Fordítók: G. DÉNES GYÖRGY Kossuth-díjas és UNGVÁRI TAMÁS

A Broadway-premier óriási sikere nyomán a My Fair Lady sorra meghódította a világ színházait. Igazi klasszikussá a George Cukor rendezte 1964-es, többszörös Oscar-díjas filmmel vált. A musical G.B. Shaw Pygmalion című drámájából készült, amelyben Higgins professzor fogadást köt amatőr nyelvész kollégájával, Pickering ezredessel, hogy fél év alatt választékos nyelven beszélő, kifogástalan úri hölgyet varázsol az ordenáré beszédű, szutykos virágáruslányból, Elizából, aki ennek eredményeképpen könnyedén elvegyül majd a társadalmi elit legmagasabb köreiben. A kísérlet sikerül, de ennek ára van.

Shaw fanyar-szellemes példázata a férfi és a nő örök párviadaláról, Lerner és Loewe csodálatos dalaival az egyik legnépszerűbb musical. A könnyed, humoros történet mögött azonban ott húzódik egy sokkal fájdalmasabb: annak tragédiája, hogy önnön kicsinyességünk, szakmai gőgünk vagy egyéb emberi gyarlóságunk okán nem vesszük észre a másikban az emberi lényt, vakok vagyunk a másik ember szeretetére.

A MY FAIR LADY a Tams-Witmark LLC. megbízásából a Concord Theatricals Ltd., London
és a Theatrum Mundi Színházi és Irodalmi Ügynökség, Budapest között létrejött különleges megállapodás révén kerül színre.  

Ungvári Tamás örökösének engedélyét a Hofra Kft. (www.hofra.hu) közvetítette.

Szereplők
Eliza Doolittle: Ács Petra, Fekete Patricia
Henry Higgins: Borovics Tamás
Pickering ezredes: Pálfi Zoltán
Alfred Doolittle: Ottlik Ádám, Szívós László
Higginsné: Fekete Gizi
Freddy Eynsford-Hill: Krausz Gergő, Polák Ferenc
Pearcené: Borsos Beáta, Csorba Kata
Mrs. Eynsford-Hill: Molnár Erika
Mr. Eynsford-Hill: Rácz Tibor
Harry: Taletovics Milán
Jamie: Bánvölgyi Tamás
Kocsmáros, Rendőr: László Gáspár
Szolgák kara: Bita Boglárka, Horák Renáta, Judik Patrik, Kollár Eszter, Piskolti László, Szilágyi Zita
Cockneyk: Borbély Jácint, Leszkó Balázs, Makkos Ambrus

Alkotók
Dramaturg: Varsányi Anna
Díszlettervező: Túri Erzsébet
Jelmeztervező: Papp Janó
Zenei vezető: Kardos Gábor
Koreográfus: Hajdu Anita
Koreográfus asszisztens: Opavszki Máté
Karigazgató: Taletovics Milán
Énekmester: Vajda Júlia
Zenei asszisztensek: Fülöp Dániel Erik, Pál Tamás, Zalánki Rita
Súgó: Jánoska Zsuzsa
Ügyelő: Stefanik Sándor, Hajdu Róbert
Rendezőasszisztens: Fekete Marianna
Vezényel: Kardos Gábor / Fülöp Dániel Erik
Rendező: Barnák László

Közreműködők
a Szegedi Szimfonikus Zenekar, valamint a Szegedi Nemzeti Színház énekkara és tánckara.

Aktuelt


Ahogy egy kritikusa írta: „Akinek nehéz a szíve, vagy csak melegségre vágyik, nézze meg ezt a darabot. Aki a nagy generáció tagja és képtelen megérteni az unokáját, vagy az ipszilon generációé, és kiborítják a nagyszülei, nézze meg ezt a darabot. Aki egyszerűen szereti a színházat, nézze meg ezt a darabot.”

Több mint 150 éve hódítja meg a közönséget mindenhol a világon ez a francia féltékenységi bohózat, amit a Nemzetibe időről időre visszatérő Silviu Purcărete állít színpadra. Az abszurd és groteszk látásmódjáról is ismert világhírű román rendező elképzelései szerint készülő előadás egyszerre ígérkezik önfeledt vígjátéknak és színházi ínyencségnek.

Petőfi Sándor halhatatlan verses meséjének legfőbb üzenete: Te is lehetsz János vitéz! Aki kitartó, hűséges és bátor, elnyeri élete jutalmát. Az Iluskáért minden próbát kiálló Jancsi kalandjait követi végig ez a sodró lendületű előadás. Egy kötelező olvasmány látványos színházi élményt nyújt iskolásoknak és meseszerető családoknak.

Follow us!


PÅ PLAKATEN


BETON.HOFI az Arénában

Papp László Budapest Sportaréna

Beton.Hofi DUPLA Aréna-koncert, 2026. március 14-én és 15-én a Papp László Budapest Sportarénában.

Varázslatos hangok Jonas Kaufmann-nal - Mein Budapest Szép

Müpa, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

Jonas Kaufmann, a sokoldalú német tenor, a budapesti közönség régi kedvence ezúttal a külföldön legismertebb magyar komponisták népszerű műveiből válogat.

A Puskás musical a leghíresebb magyar ember és az Aranycsapat történetét dolgozza fel, és állít méltó emléket neki. A darab…

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld:

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.