Program


A dzsungel könyve
8

A dzsungel könyve

A Kipling-regény alapján készült rendkívül népszerű musical a dzsungelt, mint emberi társadalmunk tükörképét értelmezi. Ebben a valóságban az emberi tulajdonságokkal felruházott vadak létünk jobbik felét képviselik: kemények, de őszinték, a dzsungel-társadalom a természet áthághatatlan, szigorú törvényei szerint él.  több...

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2021. augusztus 7. szombat, 20:00

A dzsungel könyve
Műfaj: musical
Író: Dés László, Geszti Péter, Békés Pál, Rudyard Kipling
Rendező: Vándorfi László
Az előadás időtartama: 2 óra 30 perc, szünettel
Bemutató: Előbemutató: 2006. 07. 07. - Veszprémi Közgazdasági Iskola udvara, Kőszínházi bemutató: 2006. 10. 14.
Következő előadások: 2021. július 13., július 23., augusztus 7.

Az eredeti színpadi változat kialakításában közreműködött Hegedűs D. Géza és Radnóti Zsuzsa.

A Kipling-regény alapján készült rendkívül népszerű musical a dzsungelt, mint emberi társadalmunk tükörképét értelmezi. Ebben a valóságban az emberi tulajdonságokkal felruházott vadak létünk jobbik felét képviselik: kemények, de őszinték, a dzsungel-társadalom a természet áthághatatlan, szigorú törvényei szerint él. Az itt felnevelkedő Maugli megvívja nagy küzdelmeit, de az emberi társadalom számító, sokszor aljas erőivel szemben csaknem alulmarad. Ám egy, csak a homo sapiensre jellemző erő mégis visszahívja az emberek közösségébe: a szerelem. A darab megrázó fináléjában egy új emberpár, korunk Ádámja és Évája áll szemben a megváltásra váró világgal.

Az izgalmas és szép jelenetek zenei világa megrázó, felemelő és sokszor ellenállhatatlan humorral teli. A dalok, a szövegek ironikus rétege fergeteges szövegpoénokkal, kiemelkedő zenei stílusparódiákkal valósul meg. A dzsungel könyve azon ritka produkciók egyike, mely mindenekelőtt az ifjúságnak szól, ám életmodell-jellege minden korosztály számára alapvető felismeréseket, élményeket, katarzist nyújt.

A musical a szerzők és a Proscenium Szerzői Ügynökség engedélyével kerül bemutatásra.

Maugli: Németh Ádám / Szelle Dávid
Gyermek Maugli: Nagy Bulcsú
Akela: Keresztesi László
Bagira: Pap Lívia
Balú: Kiss T. István
Ká: Kovács Ágnes Magdolna
Sir Kán: Zayzon Csaba
Csil: Molnár Ervin
Túna: Telegdi Kamilla
Buldeo: Kiss Dávid

A dzsungel állatai és emberei:
Szelle Dávid, Kátai Norbert, Magyar János, Kiss Máté, Schvéder Levente, Ifju Martin, Burián András, Göndör Dávid, Kovács Gábor, Budai Márton Zoltán, Szabó Lajos

Kárpáti Barbara, Holczer Réka, Iker Bianka, Hercsik Rebeka, Kurdi Panni, Gfellner Fanni, Farkas Rebeka, Pápai Polli, Balázs Petra, Magyar Zsuzsanna, Szél Noémi, Magashegyi Nóra, Ignácz Laura, Simonyai Lujza, Burger Dóra, Holczer Dorka, Farkas Fruzsina

Díszlet-jelmeztervező: Kovács Yvette Alida
Zenei vezető: Regovics Zsuzsa
Művészeti munkatársak: Kiss Dávid
Koreográfus: Krámer György, Bóbis László
Társulatvezető: Szelle Dávid

Ajánlatunk


John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij – Kurt-Heinz Stolze ANYEGIN Neoklasszikus balett két részben

Nicolas Billon kanadai drámaíró lélektani krimijét a világ számos országában műsorra tűztek. Magyarországon a Pinceszínházban látható először.

JODOK CELLO ismét Budapesten a kitörő sikerű premier után! A svájci crossover csellista, aki a klasszikus hangzást modern pop- és filmslágerekkel ötvözi, 2026. november 11-én ad monumentális koncertet a Budapest Arénában. Egy est, ahol Coldplay, Einaudi és Bruno Mars dallamai csellón szólalnak meg – látványos show-val, az élmény garantált.

Kövess minket!


További ajánlataink


Quimby - A TEREPASZTAL LOVAGJAI

MVM Dome

Quimby - A TEREPASZTAL LOVAGJAI - 35 év szélmalomharc - 2026. március 28-án a Quimby az MVM Dome-ban újra felrajzolja…

Téli álom / Winter Dream cabaret & burlesque

Vörös Neon Bár & Varieté

3 óra színpadi varázslat mulatókörnyezetben: önfeledt, gondűző, nagyvárosi szórakozás tánccal, dallal, zenével, cirkusszal, viccekkel, ünnepekkel és meglepetésekkel, a hétköznapokból kiragadva.

Nyíregyházi Cantemus Vegyeskar (karigazgató: Szabó Soma) Budafoki Dohnányi Zenekar Vezényel: Hollerung Gábor

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Akadálymentesítés menü
Betűméret növelése
100%

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!