KORTÁRSUNK CSEHOV MINIFESZTIVÁL / Kiss Csaba: De mi lett a nővel?
KORTÁRSUNK CSEHOV MINIFESZTIVÁL / Kiss Csaba: De mi lett a nővel?
(Előadás után beszélgetés az alkotókkal, az idén huszonkét éves produkció kapcsán.)
mehr
KORTÁRSUNK CSEHOV MINIFESZTIVÁL / Kiss Csaba: De mi lett a nővel?
(Előadás után beszélgetés az alkotókkal, az idén huszonkét éves produkció kapcsán.)
mehr
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: 2018. Juli 27. Freitag, 20:00
Csehovot a közönség a leheletfinom lélekrajzok, a fájdalmas őszi hangulatok, a kisiklott életek,és az eleve reménytelen elvágyódások írójaként ismeri, ám de létezik egy másik, egy "elvetemültebb" Csehov is: az anekdotaszerű, kaján, néha groteszkül kegyetlen novellák,vásott karcolatok szerzője. A "De mi lett a nővel?" férfimese nyolc ilyen rövid elbeszélés helyzeteire, motívumaira épül.
"A kerettörténet szerint valamikor a múlt század végén három csóró orosz színész elindul a végtelen, forró országúton Bikulin bankár estélyére. Útközben egyikük - Jura - Történeteket, pletykaízű sztorikat mesél a társasági élet egyik mitikus nőjéről, Bikulin bankár unokahúgáról..."
A "De mi lett a nővel?" című férfimese nyolc rövid elbeszélés helyzeteire, motívumaira épül. A különös dramaturgiájú előadásban szerelmek és csalódások, kivégzések és foghúzások, öngyilkosságok és ellenvonatok kavarognak Irina Bikulina ártatlan, mégis felkavaróan buja, szenvedélyes alakja körül. A játék végén minden titokra fény derül - a legvégsőre is - és megelevenedik a férfivágy örök tárgya, az a bizonyos legendás Nő.
Az ősbemutató a Győri Nemzeti Színházban, 1997-ben volt.
Szereplők
Gyabkin - Gyabronka József
Aljosa - Horváth Lajos Ottó
Jura - Honti György
Rendező: Kiss Csaba
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
A Kálmán-nap arról az életszakaszról szól, amikor minden csak ismétlődés az ember életében, sok fordulat már nem várható, nincs több kockázatvállalás, őrzése van annak, ami már megvan, mert nincs idő és erő újrakezdeni.
Június 27-én egy utolsó előadásra összeáll a nagy csapat. Színpadon Dolhai Attila, Serbán Attila, Kerényi Miklós Máté, Mészáros Árpád Zsolt…
Janikovszky Éva születésének 100. évfordulóján a 6SZÍN színház előadásával emlékezünk Janikovszky Évára. Játsszák: Sodró Eliza és Martinkovics Máté.
Posten im Warenkorb
insgesamt:
Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!