Váta Loránd

Váta Loránd

Született: 1972. szeptember 19.

Tanulmányok:
1983–87: Sepsiszentgyörgyi Zeneművészeti Középiskola, hegedű szak
1987–91: Sepsiszentgyörgyi Zeneművészeti Középiskola, hegedű szak
1991–95: Marosvásárhelyi Szentgyörgyi István Színművészeti Egyetem, színművészet szak

Tánctanulmányok:
Helyszín: International Dance and Mouvement Center (IDMC) – Budapest,Magyarország.
Év: 1992–99, 2002
- sztepp tánc – Swen Götlicher (Németország)…

 Tovább

Aktuális programok


Jelenleg nincs futó program!

Tanulmányok:
1983–87: Sepsiszentgyörgyi Zeneművészeti Középiskola, hegedű szak
1987–91: Sepsiszentgyörgyi Zeneművészeti Középiskola, hegedű szak
1991–95: Marosvásárhelyi Szentgyörgyi István Színművészeti Egyetem, színművészet szak

Tánctanulmányok:
Helyszín: International Dance and Mouvement Center (IDMC) – Budapest,Magyarország.
Év: 1992–99, 2002
- sztepp tánc – Swen Götlicher (Németország) irányításával
- funky jazz – Phil LaDuca (USA) irányításával
- broadway-musical – Phil LaDuca (USA) irányításával
- afro-caribi – Tarin D.Hampton (USA) irányításával
- akrobatikus színház – Jarry Snell, Nadine Touin (Québec, Kanada) irányításával
- street-jazz – Silke Ortloff (Németország) irányításával
- afro-pop – Oboja Adu (Ghana) irányításával
- butoh – Tadashi Endo (Németország) irányításával

1995 és 2009 között a Sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház társulatának tagja.

2009 szeptemberétől a Kolozsvári Állami Magyar Színház társulatának tagja.

A Kolozsvári Állami Magyar Színházban játszott szerepei:

2010/2011-es évad:
HUGO - Marin Držić: Dundo Maroje,rendező: Robert Raponja
PÉTER, POPO BIRODALMÁNAK KIRÁLYA – Leonce és Léna, rendező: Tompa Gábor
KINESZIASZ – Lüszisztraté, avagy a nők városa, rendező: Dominique Serrand


2009/2010-es évad
LEHELFI – Csokonai Vitéz Mihály: Cultura (Felolvasószínház), rendező: Salat Lehel
NYIKOLÁJ VSZEVOLODOVICS SZTAVROGIN - F. M. Dosztojevszkij: Ördögök, rendező: Albu István
PACA CÁR – Varró Dániel - Presser Gábor: Túl a Maszat-hegyen, rendező: Keresztes Attila

A Szentgyörgyi István Színművészeti Egyetemen játszott szerepei:

PROLÓG – Shakespeare: Romeo és Julia, rendező: Elek Judit (1992)
APOLLÓ – Bacchus, avagy a bor istene, rendező: Gergely Géza (1992)
SABELSZKIJ – Csehov: Ivanov, rendező: Kövesdy István (1992)
VARÁZSLÓ – Lebovics: Az ezredik éjszaka, rendező:Barabás Olga (1993)
TIMON – Shakespeare: Athéni Timon, rendező: Barabás Olga (1994)
FLORINDO – Goldoni: A hazug, rendező: Barabás Olga (1994)
ALAN – Peter Schaffer: Equus, rendező: Merő Béla (1994)
HUSZÁR – Parasztdekameron, rendező: Vándorfi László (1994)
SAMU – Csokonai: Karnyóné (1995 )

A Marosvásárhelyi Nemzeti Színházban játszott szerepei:

HALÁL – Márquez: Száz év magány, rendező: Kincses Elemér (1991)
CIGÁNY – Sütő András: Az ugató madár, rendező: Kincses Elemér (1993)
GUTA – Vörösmarty Mihály, Görgey Gábor: A fátyol titkai, rendező: Tarr László (1994)

A Sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színházban játszott szerepei:

1994/1995-ös évad
TUDÓS – Svarc: Az árnyék, rendező: Bocsárdi László (a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház és a gyergyói Figura Stúdió Színház közös produkciója)

1995/1996-os évad
HOVSTAD – Ibsen: A nép ellensége, rendező: Bocsárdi László

1996/1997-es évad
TADEK – Witkiewicz: Vizityúk, rendező: Bocsárdi László
Geoffrey Chaucer: Chaucer úr meséi, rendező: Barabás Olga
Stephen Schwartz: Godspell, rendező: Pinczés István

1997/1998-as évad
KATONA – Tamási Áron: Vitéz lélek, rendező: Bocsárdi László
SGANARELLE – Moliére: Don Juan, rendező: Barabás Olga
NOVOTNY – Nóty Károly: Nyitott ablak, rendező: Balogh András
HERAKLÉSZ – Euripidész: Alkésztisz, rendező: Bocsárdi László
TRUFFALDINO – Goldoni: Két úr szolgája, rendező: Harsányi Sulyom László

1998/1999-es évad
JEGYZŐ – Tamási Áron: Ősvigasztalás, rendező: Bocsárdi László
MADÁR – Grimm testvérek: Hamupipőke, rendező: Barabás Olga
KAKUK MARCI – Tersánszky: Kakuk Marci, rendező: Soltis Lajos
SPIGELSZKIJ – Isten hozott, szellő!, Turgenyev: Egy hónap falun alapján, rendező:Bocsárdi László

1999/2000-es évad
LUCIO – Shakespeare: Szeget szeggel, rendező: Bocsárdi László
MADS MOEN – Ibsen: Peer Gynt, rendező: Barabás Olga
TURAI SÁNDOR – Molnár Ferenc: Játék a kastélyban, rendező: Kövesdy István

2000/2001-es évad
DR. EMBER LÁSZLÓ – Tomcsa Sándor: Műtét, rendező: Balogh András

2001/2002-es évad
ELSŐ – Tadeusz Słobodzianek: Ilja próféta, rendező: Bocsárdi László
PRÉDA MÁTÉ – A csoda, Tamási Áron: Énekes madár alapján, rendező:Bocsárdi László
FINACHE DOKTOR - Georges Feydeau: Bolha a fülbe, rendező: Kövesdy István

2002/2003-as évad
TYBALT – Shakespeare: Romeo és Julia, rendező: Bocsárdi László
PÁZMÁN SÁNDOR – Heltai Jenő, Szirmai Albert: A tündérlaki lányok, rendező: Kövesdy István
BERT – Barabás Olga: Partok, szirtek, hullámok, rendező: Barabás Olga

2003/2004-es évad
HÍRMONDÓ – Szophoklész: Antigoné, rendező: Bocsárdi László
ISTEN – Brecht: Jóembert keresünk, rendező: Bocsárdi László

2004/2005-ös évad
JAGO – Shakespeare: Othello, a velencei mór, rendező: Bocsárdi László
DIENES – Balassi Bálint: Szép magyar komédia, rendező: Török Viola
NEVElŐ – Euripidész: Médeia, rendező: Mihai Maniutiu

2005/2006-os évad
VLADIMIR – Samuel Beckett: Godot-ra várva, rendező: Tompa Gábor
EDWIN – Kálmán Imre, Békeffy István, Kellér Dezső: Csárdáskirálynő, rendező: Keresztes Attila

2006/2007-es évad
EDGAR – Shakespeare: Lear király, rendező: Bocsárdi László (a budapesti Nemzeti Színházzal közösen létrehozott produkció)
JONATHAN BRADOCK – Pozsgai Zsolt, Pinczés István, Zeno Apostolache: Diploma után, rendező: Pinczés István
BALGA – Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde, rendező: Török Viola

2007/2008-as évad
DOC – Dürenmatt: A csendestárs, rendező: Zakariás Zalán
CURLEY – George és Lennie, rendező: Barabás Olga
CIRILL – Witold Gombrowicz: Yvonne, burgundi hercegnő, rendező: Bocsárdi László

2008/2009-es évad
SZORIN – Csehov: Sirály, rendező: Kiss Csaba
LEBLANC – F.Veber: Balfácánt vacsorára, rendező: Mircea Cornisteanu
OBERON – Shakespeare: Szentivánéji álom, rendező: Török Viola

Egyéb szerepek:

CHÉRUBIN – Beaumarchais: Figaro házassága, rendező: Merő Béla, Kőszegi Várszínház, Magyarország (1995)
LORI – Barabás Olga: Alexanderplatz, rendező: Barabás Olga, ARTEAST művészeti Alapítvány, Marosvásárhely (2000)
STUX – Micsinyál maga rossz? – One man show ( 2001)
TRUFFALDINO – Carlo Gozzi: Turandot, rendező: Gavril Pinte, Csíki Játékszín, Csíkszereda (2001)
LUCIUS – Shakespeare: Titus Andronicus, rendező: Bocsárdi László, Gyulai Várszínház, Magyarország (2003)
TÁBORNOK – Csehov: Lakodalom, rendező: Florin Vidamski, Figura Stúdió, Gyergyószentmiklós (2006)

Filmszerepek:

FÉRFI – Fény hull arcodra, rendező: Gulyás Gyula, operatőr: Vivi Drăgan Vasile, gyártó: Új Budapest Filmstúdió, Castelfilm, producer Kántor László, Vlad Paunescu (2001)
KUTAS LÁSZLÓ – Előre!, rendező: Erdélyi Dániel, operatőr: Pohárnok Gergely, gyártó Filmplusz Budapest, producer: Hollósi Zsuzsanna,Varga Gábor (2001)
ZOLTÁN ATYA – Tréfa, rendező: Gárdos Péter, operatőr: Seregi László, gyártó: Tivolifilm, Budapest (2008)
SZEKUS – Visszatérés, rendező: Elek Judit, operatőr: Berger László, producer: Danelfilmstudió Budapest (2009)

Reklámszerepek:

2001, 2002, 2003 – reklámfilmszerepek, gyártó: Castel Filmstúdió, Bukarest, Románia
2006 – gyártó: Exit Films, Bukarest, Románia

Díjak, kitüntetések:

• A Kovászna Megyei Prefektúra A Kultúra Szabadságáért díja (1998)
ATELIER Nemzetközi Színházi Fesztivál, Sepsiszentgyörgy, Románia
• 1998 – jelölés a legjobb férfi alakítás díjára (Heraklész, Euripidész, Alkésztisz)
• 1999 – jelölés a legjobb férfi alakítás díjára (Sganarelle, Moliére: Don Juan)
• 2004 – jelölés a legjobb férfi alakítás díjára (Hírmondó-Antigoné)
XI. Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda, Magyarország
• 1999 – alakítás-díj (Spigelszkij, Isten hozott, szellő!, Kakuk Marci)
XV. Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda, Magyarország
• 2003 – alakítás-díj (Préda Máté - A csoda, Bert-Partok, szirtek, hullámok)
XXI. Kisvárdai Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda, Magyarország
• 2009 – legjobb férfi mellékszereplő díja (Préda Máté - A csoda)
Fiatal Színészek Gálája, Costineşti, Románia
• 1999 – jelölés a legjobb férfi alakítás díjára (Café, kabaré-show)
Nemzetiségi Színházi Kollokvium, Gyergyószentmiklós,Románia
• 2001 – legjobb férfialakítás díja (Alexanderplatz)
Versünnep 2005 – vers- és prózamondó verseny József Attila születésének 100. évfordulóján
a Magyar Rádió és a Veszprémi Petőfi Színház rendezésében
• a Duna Televízió különdíja a legjobb határon túli előadóművésznek
• a General Press Kiadó különdíja
• a Magyar Versmondók Egyesületének díja
Versünnep 2006 – vers- és prózamondó verseny „Haza és szabadság”
• II. díj
• Communitas Alapítvány – egy évre szóló színművészeti alkotói ösztöndíj (2005)
• Jászai Mari díj (2009)
 

Caligula

Caligula

Clubcsomag
Cherea
Csipke

Csipke

Pécsi Országos Színházi Találkozó
Színész
Ivanovék karácsonya - Kolozsvár

Ivanovék karácsonya - Kolozsvár

Vígszínház Nonprofit Kft.
Puzirjov apa
Leonce és Léna

Leonce és Léna

Pécsi Országos Színházi Találkozó
Péter, Popo birodalmának királya
Leonce és Léna / A Kolozsvári Színház v.j.

Leonce és Léna / A Kolozsvári Színház v.j.

Vígszínház
Péter, Popo birodalmának királya
Őfelsége pincére voltam

Őfelsége pincére voltam

Vígszínház Nonprofit Kft.
Skřivánek Úr, főpincér / Német katona / Gestapo
Übü király - Kolozsvár

Übü király - Kolozsvár

Vígszínház Nonprofit Kft.
Übü papa

Ajánlataink


Ajándékozzon jegy.hu
utalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Interticket
Kultúra Kártya

A Kultúra Kártya szolgáltatásaival a jelenleg alkalmazott legnagyobb kedvezményeket vehetik igénybe a munkáltatók és munkavállalók

Hírlevél feliratkozás

Értesüljön hírlevelünkből a legnépszerűbb programokról!

x

A felhasználói élmény növelése érdekében oldalunk cookie-kat használ. Oldalunk használatával ön beleegyezik a cookie-k használatába. RendbenTovábbi információ