Dimény Áron

Dimény Áron

Születés helye és ideje: Nagyvárad, 1975. május 29.

1993– 1997 – Babes-Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár, Bölcsészettudományi Kar, Színházművészeti Tanszék, Színész Szak (Osztályvezető tanárok: Bíró József, Salat Lehel)

1997-től a Kolozsvári Állami Magyar Színház társulatának állandó tagja.
Ugyanettől az évtől a Babes-Bolyai Tudományegyetem színházművészeti Tanszékének magyar…

 Tovább

Aktuális programok


Jelenleg nincs futó program!

Születés helye és ideje: Nagyvárad, 1975. május 29.

1993– 1997 – Babes-Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár, Bölcsészettudományi Kar, Színházművészeti Tanszék, Színész Szak (Osztályvezető tanárok: Bíró József, Salat Lehel)

1997-től a Kolozsvári Állami Magyar Színház társulatának állandó tagja.
Ugyanettől az évtől a Babes-Bolyai Tudományegyetem színházművészeti Tanszékének magyar tagozatán óraadó, tanársegéd (oktatott tantárgyak: színészmesterség, improvizáció).

2000–ben rövid ideig a Kolozsvári Állami Magyar Színház művészeti vezetője.

1997- től az UNITER (Romániai Színházi Szövetség) tagja.


Főbb szerepei a Kolozsvári Állami Magyar Színházban:


2010/2011-es évad
DUGI NOS - Marin Držić: Dundo Maroje, rendező: Robert Raponja
CSIPESZ – Visky András: Megöltem az anyámat, Albert Csilla és Dimény Áron előadása
LUCIO – William Shakespeare: Mértéket mértékkel, rendező: Matthias Langhoff


2009/2010-es évad
NÉVTELEN FÉRFI - Visky András: Visszaszületés, rendező: Tompa Gábor
NARRÁTOR - Petőfi Sándor: A helység kalapácsa (felolvasószínházi előadás), rendező: Salat Lehel

2008/2009-es évad
CAMILLE DESMOULINS - Georg Büchner: Danton halála, rendező: Mihai Măniuţiu
GARRY - Michael Frayn: Még egyszer hátulról, rendező: Bokor Péter

2007/2008-as évad
BORISZ DAVIDOVICS NOVSZKIJ - Danilo Kiš: Borisz Davidovics síremléke, rendező: Robert Raponja
GOMBÖNTŐ-FÉNYKÉPÉSZ, IDEGEN UTAS, A SOVÁNY - Henrik Ibsen: Peer Gynt, rendező: David Zinder
ÍRÓ - Thomas Bernhard: A vadásztársaság, rendező: Dragoş Galgoţiu
I. MAESTRO SPINELLOCIO - Giacomo Puccini: Gianni Schicchi, rendező: Silviu Purcărete

2006/2007-es évad
KEVÉS, BÉKEBÍRÓ - William Shakespeare: A windsori víg nők, rendező: Keresztes Attila
AZ ÉJ VÁRFALAINAK ŐRE - Énekek éneke, rendező: Mihai Măniuţiu
MARCEL - Aki Kaurismäki: Bohémélet, rendező: Radu-Alexandru Nica
B. - Visky András: Hosszú péntek, rendező: Tompa Gábor
F 2 - Nathalie Sarraute: Egy Igenért vagy egy Nemért, rendező: Patrick Le Mauff

2005/2006-os évad
JAKOB, A VŐLEGÉNY - Bertolt Brecht: Kispolgári nász, rendező: Anca Bradu
ALFEUS – Visky András: Tanítványok, rendező: Tompa Gábor

2004/2005-ös évad
VŐLEGÉNY – Feketeszemű rózsák, rendező: Alan Lyddiard
ANDRES – Georg Büchner: Woyzeck, rendező: Mihai Măniuţiu
Orsola – Carlo Goldoni: Velencei terecske, rendező: Mona Chirilă
Nagy Kámpics – Muszty Bea – Dobay András: A kék csodatorta, rendező: Keresztes Attila

2002/2003-as évad
XXX – Pantagruel sógornője (Hommage a Rabelais), rendező: Silviu Purcarete
DIÁK – Chistopher Marlowe: Doktor Faustus tragikus históriája, rendező: Mihai Maniuţiu
CAMILLO – W. Shakespeare: Téli rege, rendező: Keresztes Attila
EUGENIO – Carlo Goldoni: Komédiaszínház, rendező: Rusznyák Gábor
EGY ADÓHIVATALI SEGÉDFOGALMAZÓ-GYAKORNOK – I.L. Caragiale: Farsang, rendező: Mona Chirilã

2001/2002-es évad
CHANÁN – S. Anski nyomán: Fehér tűz, fekete tűz (Dybbuk), rendező: David Zinder
A HALÁL TÁNCOSA – Éjszakák az Ezeregyből, rendező: Mona Chirilã
MANUS – Brian Friel: Fordítások, rendező: David Grant
UNOKA – S. Mrozek: Károly, rendező: Tompa Gábor
ÁDÁM – Molnár Ferenc: Játék a kastélyban, rendező: Kövesdi István

2000/2001-es évad
SIRELLI – L. Pirandello: Így van (ha így tetszik), rendező: Vlad Mugur
ROMEO – W. Shakespeare: Romeo és Júlia, rendező: Keresztes Attila

1999/2000-es évad
TOJASOV, NIKOLAJ VASZILJEVICS – Gogol: Háztűznéző, rendező: Mona Chirilã
ACASTE – Moliere: A mizantróp, rendező: Tompa Gábor

1998/1999-es évad
ARIEL – William Shakespeare: A vihar, rendező: Dragos Galgotiu

1997/1998-es évad
TROILUS – William Shakespeare: Troilus és Cressida, rendező: Tompa Gábor
TROFIMOV – Anton Pavlovics Csehov: A cseresznyéskert, rendező: Vlad Mugur

1996/1997-es évad
SZÓNOK – Eugene Ionesco: A székek, rendező: Vlad Mugur
FOGADÓS – Carlo Goldoni: A velencei ikrek, rendező: Vlad Mugur

Csíki Játékszín:
A DIÁK – Galgoţiu-Dosztojevszkij: Részegek, rendező: Dragoş Galgoţiu

Díjak, kitüntetések
2007 – Aranyalma díj
2002 – Bánffy Miklós vándordíj

Caligula

Caligula

Clubcsomag
Caligula
Ivanovék karácsonya - Kolozsvár

Ivanovék karácsonya - Kolozsvár

Vígszínház Nonprofit Kft.
Petya Perov, egyéves kisfiú
Megöltem az anyámat - Kolozsvár

Megöltem az anyámat - Kolozsvár

Vígszínház Nonprofit Kft.
Rendező
Őfelsége pincére voltam

Őfelsége pincére voltam

Vígszínház Nonprofit Kft.
Zdeněk, a barátja
Übü király - Kolozsvár

Übü király - Kolozsvár

Vígszínház Nonprofit Kft.
Übü papa
Viktor, avagy a gyermekuralom

Viktor, avagy a gyermekuralom

Vígszínház Nonprofit Kft.
Viktor, kilencéves

Ajánlataink


Ajándékozzon jegy.hu
utalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Interticket
Kultúra Kártya

A Kultúra Kártya szolgáltatásaival a jelenleg alkalmazott legnagyobb kedvezményeket vehetik igénybe a munkáltatók és munkavállalók

Hírlevél feliratkozás

Értesüljön hírlevelünkből a legnépszerűbb programokról!

x

A felhasználói élmény növelése érdekében oldalunk cookie-kat használ. Oldalunk használatával ön beleegyezik a cookie-k használatába. RendbenTovábbi információ