program


ÜNNEPRE VÁRVA A Nemzeti Filharmonikusok karácsonyi hangversenye

ÜNNEPRE VÁRVA A Nemzeti Filharmonikusok karácsonyi hangversenye

Egy nappal karácsony előtt mi mással teremthetné meg a Nemzeti Filharmonikus Zenekar és a Nemzeti Énekkar az ünnepvárás átszellemült hangulatát, mint Bach zenéjével? A Karácsonyi oratórium első három kantátája mellett a nagy barokk szerző egy olyan további, hasonlóan kantátaműfajú alkotását halljuk, amely szintén a karácsony ünnepköréhez kapcsolódik.  Læs mere

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Fredag, 23. December 2022 19:30

A műsort a régizenei repertoár legilletékesebb magyar karmestere, Vashegyi György vezényli, s az énekes szólistagárda is a historikus előadógyakorlat hazai legjobbjaiból áll.

Bach Karácsonyi oratóriuma hat kantátát tartalmaz, s ezek nemcsak hogy külön-külön is megszólaltathatók, de a maguk idejében nem is hangzottak fel egy estén, egymást követőn, hiszen templomi használatra szánt darabokról van szó, amelyek mindegyike a karácsonyi ünnepkör más és más napján volt aktuális, annak gondolatvilágához és lelki tartalmaihoz illeszkedve. Az oratórium ezúttal megszólaló első része, vagyis az első három kantáta, a Jauchzet, frohlocket, auf, preiset die Tage (Örvendjetek, vigadjatok, dicsérjétek e napokat), az Und es waren Hirten in derselben Gegend (Valának pedig pásztorok azon a vidéken) és a Herrscher des Himmels, erhöre das Lallen (Égi Uralkodó, halld meg dadogásunkat) karácsony első három napjához kapcsolódik, míg a második és a harmadik kantáta között hallható Süßer Trost, mein Jesus kömmt (Édes vigasz, Jézusom eljövend) szintén karácsony harmadik napjára íródott.

A négy szólista, Baráth Emőke, Balogh Eszter, Megyesi Zoltán és Najbauer Lóránt a Vashegyi György által vezényelt produkciók rendszeres közreműködője, így teljes hitellel közvetíti azt az előadói felfogást, amelyet a hazai korhű régizenejáték meghatározó személyisége képvisel.

Johann Sebastian Bach: Karácsonyi oratórium – 1. kantáta (Örvendjetek, vigadjatok, dicsérjétek e napokat), BWV 248/1
Johann Sebastian Bach: Karácsonyi oratórium – 2. kantáta (Valának pedig pásztorok azon a vidéken), BWV 248/2

***
Johann Sebastian Bach: Édes vigasz, Jézusom eljövend – kantáta, BWV 151
Johann Sebastian Bach: Karácsonyi oratórium – 3. kantáta (Égi Uralkodó, halld meg dadogásunkat), BWV 248/3

Baráth Emőke szoprán
Balogh Eszter alt
Megyesi Zoltán tenor
Najbauer Lóránt basszus

Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)
Nemzeti Filharmonikus Zenekar

Vezényel: Vashegyi György

 

Aktuelt


A Walk My World Vergilius eposzát, Aeneas és Dido tragikus szerelmi történetét kelti életre, melyben Trója és Karthágó mitikus hősei a tánc és az újcirkusz nyelvén szólnak hozzád. A minden érzékszervre ható monumentális térbe belépve egy másik valóság tárul fel: saját utadon járva fedezed fel a hősök történeteit. Istenek játszmái, ármány és szerelem szövik át a lélegzetelállító installációk világát, ahol bármi megtörténhet: rejtélyek bontakoznak ki, elbűvölő karakterek csábítanak. Az ősi, mitikus történetet illetve a mítoszokból ismert isteneket, halandókat és különös lényeket nemzetközi hírű artisták és táncművészek keltik életre.

Megnyugtató, ha az ember szülei évtizedek után is békében, szeretetben élnek együtt. Szinte egyszerre lélegeznek, ismerik egymás minden mozdulatát, fel vannak készülve minden sóhajra, horkolásra, tüsszentésre. Most új otthonban kezdenek új életet, hiszen a gyerekek felnőttek, élik a saját életüket. Vagy ez mégsem ilyen gömbölyű?

Az elmúlt évek óriási sikerei után 2026. október 16-án a világhírű hegedűművész és karmester, André Rieu ismét visszatér az MVM Dome színpadára! 2026-ban a közönség ismét egy varázslatos és sokszínű koncertprogramra számíthat, amelyben opera, slágerek, musicalrészletek, filmzenék, örökzöld klasszikusok, és természetesen felejthetetlen keringők is helyet kapnak. Rieu koncertjei nemcsak a magával ragadó zenéjükkel bűvölik el a közönséget, hanem humoros, közvetlen színpadi jelenlétével is. A gyönyörű jelmezek, a lenyűgöző díszletek és a látványos fénytechnikák minden korosztály számára különleges élményt nyújtanak.

Follow us!


PÅ PLAKATEN


up to -30%
LÉO DELIBES: JEAN DE NIVELLE Opera/2 Køb Billetter

LÉO DELIBES: JEAN DE NIVELLE Opera/2 Szép

Nemzeti Filharmonikusok, Müpa Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

Delibes ismertetlen operája, a Jean de Nivelle Cyrille Dubois főszereplésével, Vashegyi György vezényletével szólal meg a Nemzeti Filharmonikusok Opera bérletében.

Ad

AZ ILLÚZIÓ MESTEREI - 2026 Szép

MOM Kulturális Központ

New York, Peking, Dubai, Las Vegas, Monte Carlo és Tokió után újra Budapesten Az illúzió mesterei! Világhírű bűvészek és az…

Ad
Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld:

Gift card

Ajándékozzon élményt!

Válogasson karácsonyi ajándékutalványainkból!

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.