Újév-köszöntő – „Örüljetek, örvendjetek”
A Megváltó születése örömünnepe a keresztény világnak. Az előadásban az örömhír vivői, az angyalok üzenetét viszik haza szerte a Kárpát- medencébe. Læs mere
A Megváltó születése örömünnepe a keresztény világnak. Az előadásban az örömhír vivői, az angyalok üzenetét viszik haza szerte a Kárpát- medencébe. Læs mere
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Søndag, 05. Januar 2020 19:30
Az örömhír hallatán táncra kelnek az emberek, hisz hosszan tartó várakozás előzte meg ezen időszakot. Ezer éves keresztény hagyományunkban még mindig élnek és jelennek meg a keresztény hitre térésünk előzményeként megélt pogány szokásaink maradványai, melyek a népi hiedelemvilág kis gyöngyszemeiképpen tűnnek föl az előadás egy-egy mozzanatában.
Az előadásban a Fölszállott a páva-győztes Bartina Gyermek Táncegyüttes saját szüreti szokásain keresztül mutatja be a várakozás és a megújulás szimbólumait. Sokszínű műsorunkban e mellett a kisebbségek hiedelemvilága is jelen lesz a palóc szlovákság és a Mohács környéki szokásokban. Az est tartalmát hagyományőrző muzsikusaink és táncosaink teszik igazán hitelessé.
Az est fővédnöke dr. Áder János köztársasági elnök
Közreműködők:
Bartina Néptánc Egyesület – Bartina Aprók
Urban Verbunk
Kárpátalja Néptáncegyüttes
Kolo zenekar
Pál Eszter, Takács Éva, Agod Alíz
Berecz András
Kibédi Hagyományőrző Együttes
Kalotaszegi hagyományőrző zenészek
Vajdakamarási Hagyományőrző Néptánccsoport és Berecz István
Magyar Állami Népi Együttes tánckara és zenekara, művészeti vezető: Pál István Szalonna,
valamint a Fölszállott a páva korábbi évadainak versenyzői
A műsor szerkesztője: Pál István Szalonna
Rendező: Mihályi Gábor
Régi balladakincsünk egyik legbecsesebb darabja, a Barcsai szeretője az egészestés bűnügyi táncdráma kiindulópontja. A férjét megcsaló feleségre rettenetes büntetés vár, de vajon hogyan és miért jutottunk el idáig?
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
Frank Wildhorn és Jack Murphy világhírű musicalje Rudolf koronaherceg tragikus sorsú történetét dolgozza fel. Rudolf, I. Ferenc József császár és király egyetlen fiaként a legfinomabb európai neveltetésben részesült és bárki azt hihette, hogy a herceg már születése pillanatában boldogságra lett ítélve. Mégis, a harmincéves trónörököst és szeretőjét a mayerlingi vadászkastélyban holtan találták. A jelek önkezűségre utalnak.
Az álmok életre kelnek az Erkel színpadán! Ajándékozz karácsonyra élményt az Álomutazó mesés kalandjával az egész családnak! Jegyek kaphatók!
Az idei év legmonumentálisabb karácsonyi ajándéka: Walk My World ajándékutalvány.
Ne keress tovább! Vedd meg sorbanállás nélkül!
Az elmúlt évek óriási sikerei után 2026. október 16-án a világhírű hegedűművész és karmester, André Rieu ismét visszatér az MVM…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.