program


Téli Tihany

Téli Tihany

"A Balaton mindenkié”: gyere és fedezd fel, ismerd meg a magyar tengert, vegyük együtt birtokba!
 Læs mere

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Søndag, 16. Januar 2022 09:15

A szlogen nem új, a XIX. század végéről származik és Balatonföldvárról kölcsönöztem. Példaértékű volt az akkori főurak gondolkodása: a Balaton-partot szabadon hagyták, ahol megépült a sétány, amelynek teljes hosszában végig lehetett sétálni Balatonföldváron (még ma is).

Akár tél van, akár nyár, a Tihanyi-félsziget mindig bámulatos és változatos. Vulkanikus erők alakították több millió évvel ezelőtt, ennek nyomait látni fogjuk hiszen például a Belső-tó az egykori kráter maradványában alakult ki, de a több, mint száz különleges alakú hévízforráskúpok közül is megcsodálunk párat.
Aszófő felől fogjuk megközelíteni a félszigetet és a szántódi révig túrázunk, barangolásunkat fantasztikus panoráma fogja kísérni. Útközben érintünk többek között templomromokat, kilátót, gejzírkúpokat, és Németh László író egykori házát.

Balatoni legendák nyomába eredünk: mi is az a kecskeköröm?, hogyan született a tihanyi visszhang?, honnan jön a Balaton elnevezés? Pár további érdekességet is fogok mesélni: hol a legmélyebb, a legsekélyebb, és tényleg meg tud dőlni a Balaton?

A túra kb. 12 km, szint 203 m fel, 233 m le. Egyes részek kövesek, túrabakancs mindenképp fontos! Túrabot ajánlott!

Ha marad időnk mielőtt elindulnánk haza, teszünk egy kört Balatonfüred reformkori és csodálatosan felújított központjában: idegenvezetés mellett kávézás, teázás, estebéd is lehetséges.
Ezen a túrán a Tihanyi apátságot nem érintjük, a félsziget másik oldalán fogunk túrázni.

Találkozó 9:15 órakor Aszófő vasútállomáson.

Térkép: https://goo.gl/maps/NDgZqhBxfikKwy578

Utazás egyénileg.
Gépkocsival érkezők figyelmébe! A gépkocsit Balatonfüreden érdemes hagyni a vasútnál, Aszófő egy megálló vonattal, ahonnan indul a túra. A félszigetről menetrend szerinti busszal utazunk vissza Balatonfüredre (pár megálló).
Barangolós ügyeleti telefonszám egy órával a program kezdése előtt: 70/2676445

Általános szerződési feltételeket és az Adatvédelmi és Adatkezelési szabályzatot itt találod:
Adatvédelem: https://drive.google.com/file/d/17E9qWU9Yf9q0ROudqk4HKHDC6RQjpSqi/view?fbclid=IwAR1v87kJ6vcCmMLTWW8YCfCULrAdm38x0JIl72iWT4OVqw3sF6vux_UrqKM

ÁSZF: https://drive.google.com/file/d/1jxY3jpH8Lb5AKSdmnUO-i7Sg5PO0v_5a/view?fbclid=IwAR2sytMV1nKcR3NlZsPrdXMMlXlplkgBBcD_pihozvaFVjHkmVjXqATiLVg

Légy szíves olvasd el!

Téli túrabakancs/túracipő, túrabot, feltöltött mobiltelefon, elegendő folyadék, ennivaló legyen nálad és persze egy kis kitartás, no meg a jókedv se maradjon otthon.

Egyéb tudnivalók:
A programok füstmentesek, kérlek, hogy a találkozási ponttól a program végéig ne gyújts rá, köszönöm szépen. Részvétel saját felelősségre. A programváltozás jogát fenntartom!
A barangolást rossz idő esetén is megtartom.
A programra az aznap érvényben lévő járványügyi szabályok vonatkoznak! Ezek betartását kérem minden résztvevőtől.
Kérdés esetén írj a hello@barangolobk.hu címre vagy üzenj a facebook.com/barangolobk oldalon a Messengeren.

Legyél Te is Barangoló!

Follow us!


PÅ PLAKATEN


Recirquel: Walk My World

Millenáris – Nagycsarnok (B épület)

Minden Walk My World normál jegy most csak 12 900 Ft! Ne maradj le egy felejthetetlen élményről! Rajongóknak kötelező!

Ad

LIFE IN SPACE- A Kiállítás

Etele Plaza

A világ első számú űrkiállítása érkezett Amerikából Budapestre VR-ral, szimulátorokkal, ikonikus űrtárgyakkal, holdjáróval, vezetőfülkével, egy egész űrállomással és rengeteg meglepetéssel.…

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld:

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.