Tangó 34.
Slawomir Mrozek: TANGÓ
tragikomédia két részben
Fordította: Kerényi Grácia
Læs mere
Slawomir Mrozek: TANGÓ
tragikomédia két részben
Fordította: Kerényi Grácia
Læs mere
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Lørdag, 18. Marts 2017 19:00
Nem kevesebbre vállalkozik az író, mint hogy parodisztikus elemekkel teletűzdelt, meghökkentő fordulatokban bővelkedő groteszk-költői játékban ábrázolja a XX. századi történelem, társadalom és életforma bonyolult változásait. Három nemzedék három történelmi korszak: nagyapáink immár poros, megalkuvásokkal terhes, nevetségesen szolgalelkű világa, apáink bukott forradalmi illúziói, zagyva handabandázásba menekülő jövőtlensége, és az ifjú generáció – hamleti töprengésekkel teli –, a világot „kizökkent" állapotából a rend újbóli visszaállításával megmenteni akaró bohóctréfái.
A három nemzedék konfliktusa tehát abszurd családi komédia: a fasizmus, a terrorizmus veszélyeire figyelmeztető tragikomédia.
A többrétegű, sokfajta asszociációt ébresztő játék elgondolkoztathatja nézőit, miközben jól szórakoztatja is őket. Olyan mű, melynek élményét hazaviheti magával a néző.
Ifj. Johann Strauss egyik legnépszerűbb műve, A cigánybáró a Jókai200 emlékév keretében kerül színpadra a Budapesti Operettszínházban. A darab 1885-ben, a Theater an der Wienben aratott először sikert, amikor a zeneszerző Ignaz Schnitzer librettójára komponálta meg nagyszabású operettjét Jókai Mór Szaffi című elbeszélése nyomán.
Figyelem! Ez nem egy sima nosztalgia buli, ez az év legnagyobb ABBA-robbanása! Készülj fel, mert a Mamma Mia – avagy Sosem hagyjuk ABBA országos turnéja letarolja a színpadokat!
A 25. születésnapi előadás 2026. december 28-án különleges musical-show keretében kerül megrendezésre a Papp László Budapest Sportarénában.
a Horvát Nemzeti Színház (Zágráb) előadása
Miroslav Krleža utolsó műve egyszerre történelmi és politikai regény, éppúgy, mint romantikus és…
Csodálatos énekhangok. Bizánci és klasszikus darabok, crossover átdolgozások és acapella popdalok a népszerű vokális együttes, a StEFREM koncertjén, Szentendrén.
Az Apostol együttes több mint öt évtizede áll a magyar zenei élet legmeghatározóbb előadói között. Dalai – mint a “Nem…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.