Szentivánéji álom
Ez az élénk, dinamikus produkció cirkuszi hagyományokon alapul, tele van teátrális varázslattal, meglepő színpadi megoldásokkal.
Ez az élénk, dinamikus produkció cirkuszi hagyományokon alapul, tele van teátrális varázslattal, meglepő színpadi megoldásokkal.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Sunday, July 14 2019 9:00PM
W. Shakespeare:
Szentivánéji álom
A Mostaghel Theatre (Irán) előadása
Újperzsa nyelven, magyar feliratozással
A Mostaghel Színház néhány éve működik Iránban, Teherán városában. Eddig több, mint 10 előadás fűződik a nevükhöz, nagyrészt Shakespeare-darabok, mint a Szentivánéji álom, a Rómeó és Júlia vagy a Romoliete. A Szentivánéji álommal 2018-ban részt vettek a gdanski Shakespeare Fesztiválon, idén januárban az indiai Keralában az ITFOK 2019 Nemzetközi Színházi Fesztiválon, s mindkét alkalommal nagy sikereket arattak mind a közönség, mind a szakma köreiben.
Ez az élénk, dinamikus produkció cirkuszi hagyományokon alapul, tele van teátrális varázslattal, meglepő színpadi megoldásokkal. A tündérmese világát az emberek világának különböző szabályai kormányozzák. A színészek akrobatikus játéka, különösen a Pucké szembeszáll a gravitáció törvényeivel, minden jelenet ámulatba ejti a közönséget, amely visszafojtott lélegzettel figyel a színpadra.
Szereplők:
Azin Nazari, Mohammad Sadegh Maleki, Sajad Bagheri, Ghazal Shojaei, Sadegh Malek, Shahrouz Delafkar, Nazafarin Kazemi, Mostafa Koushki, Khatereh Hatami, Alireza Keymanesh
Rendező és díszlettervező: Mostafa Koushki
Átdolgozta: Bagher Soroush
Jelmeztervező: Shima Mirhamidi
Smink: Sarah Eskandari
Világítás: Ali Kouzehgar
Zene: Ali Rezania
Produkciós vezető: Hossein Judaki
Tanácsadó: Hasti Hosseini
Rendezőasszisztens: Meysam Entezari
Rendező: Mostafa Koushki
Egy letűnt korszak lenyomata, amely ma is érvényes tükröt tart elénk: hőseink áldozatok, megváltást keresők, megbocsátásra képtelen tévelygők, szerelemre vágyók, összeesküvők és megalkuvók. De mindegyikükben ott él a remény a szellem és lélek felemelkedésében.
This contemporary circus production conceived by artistic director Bence Vági recalls classic fairy tales with a story of how the mistress of the Crystal World loses her faith in human emotions and decides to freeze everything and seclude herself behind glittering walls of ice.
Felejtsd el a sztereotípiákat, Alexander Popa darabja három színész játéka. Férj feleség, jóbarát. Vélt és valós igazságok, nyomozás, (mert egy titok leleplezése mindig nyomozás is egy kicsit). Nevetni fogsz, majd meglepődsz, majd szembe kerülsz a titokkal.
Mi a gasztronómia: művészet vagy üzlet? Mi a fontosabb: a tökéletesség, vagy a nagy forgalom? Egy zseniális séf és egy…
A nagysikerű újévi koncert után a StEfrem ismét visszatér egyik kedvenc budapesti helyszínére, a Várkert Bazárba. Ezúttal adventi és karácsonyi…
Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pyotr Ilyich Tchaikovsky SWAN LAKE Classical ballet in three acts
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.