Szecsuáni jólélek
A Kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem Színház és Film Kar harmadéves színészosztályának előadása.
A Kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem Színház és Film Kar harmadéves színészosztályának előadása.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Fredag, 25. Marts 2022 18:00
Bertolt Brecht: A szecsuáni jólélek
Játék
Brecht korában az istenek parancsai betarthatatlanok. Brecht korában egy elnyomó, egyenlőtlen hatalmi viszonyokat fenntartó rendszer uralkodik. Brecht korában jót cselekedni annyi, mint tönkremenni. Brecht korában nem fér meg egymás mellett a nagylelkűség és a boldogság. Nehéz mindenkin segíteni és életben is maradni egy igazságtalan, közönyös társadalomban. A darab példázat: Sen Te, az utcalány saját gazdag nagybátyja képében tud csak ebben a kegyetlen világban érvényesülni. Mármint Szecsuánban. Persze. Nyolcvan év telt el, mióta Brecht megírta Sen Te történetét. Vajon mit szólnának ma az istenek, ha újra ellátogatnának Szecsuánba? Hogyan őrizhetjük meg emberségünket a poszthumán társadalomban? Értelmezhető-e globalizált értékrendszerünkben a jó és a rossz kettőssége? Hol a helyük ma a klasszikus vallási dogmáknak? Mit kezdünk az örökölt férfi-női mintáinkkal? Ezekre a kérdésekre keressük a válaszokat közösen nézőinkkel.
Szereplők:
Benedek András
Benedek Tímea Krisztina
Éva E. Lilla
Porkoláb Zsófia Stefania
Scheiter Detti, Tasnády Ádám
RendezőKozma Gábor Viktor
Látványtervező: Oláh Réka
Dramaturg: Bácsi Noémi, Csog Brigitta, Keresztesi Borbála, Kövesdi Krisztina, Tolnai Barbara Julia
Koreográfus: Mureşan Alice
Zeneszerző: Balázs Bécsi Eszter, Lőrincz Árpád
Zenész: Scheiter Szabolcs Zsolt
Fény: Portik Zoltán
Hang: Portik Zoltán
Bábkoordinátor: Palocsay Kisó Kata
Színész szak tanár: Szilágyi-Palkó Csaba
Teatrológia szak tanára: Tompa Andrea
Bemutató: 2021. október 31.
Az előadás hossza: 140 perc 1 szünettel
Felhívjuk nézőink figyelmét, hogy a színpadon megjelennek az erőszak különböző formái, illetve stroboszkópot és füstgépet alkalmazunk az előadásban.
Hófehérke és a gonosz mostoha története, Kocsák Tibor fülbemászó zenéjére, ifj. Harangozó Gyula ötletekből kifogyhatatlan koreográfiájával, Velich Rita gyönyörű jelmezeivel, Kentaur varázslatos látványvilágával elevenedik meg. A Budapesti Operettszínház előadása
Felhőtlen családi szórakozásra hívjuk és várjuk lelkes közönségünk apraját és nagyját. És akkor se csodálkozzunk, ha ismerősnek találjuk a mesét és a zenét, hiszen gyermekkorunk egyik kedvenc tévéjátékélményét elevenítjük most fel.
Jacques Offenbach és Victorien Sardou operettbe ágyazott politikai szatíráját 1872-ben mutatták be Párizsban. Magyar nyelven először most, a Budaörsi Latinovits Színházban kerül műsorra.
Pogány Induló hatalmas koncerttel tér vissza az MVM Dome-ba! Pályatársaival az egyik legütősebb bulit ígéri a rajongóknak.
Bruscon (Alföldi Róbert), a Nemzet Színésze, kis társulatával vendégjátékra érkezik. Az új és ismeretlen helyen azonban szinte mindennel baja van.…
KACSÓH PONGRÁC JÁNOS VITÉZ CÍMŰ DALJÁTÉKA ALAPJÁN interaktív gyermekelőadás
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.