RS9 OFF – UN – DEAD
Április végén rendezi meg az RS9 Színház az II. RS9 OFF független színházi fesztivált melynek keretében 13 társulat mutatkozik be.
Április végén rendezi meg az RS9 Színház az II. RS9 OFF független színházi fesztivált melynek keretében 13 társulat mutatkozik be.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Sunday, April 30 2017 6:00PM
A Barboncás Társulat előadása
Lugosi Bélának külön fejezete van az egyetemes filmtörténetben, ő a földkerekség legismertebb magyar művésze három millió Google és ötmillió Yahoo találattal, s nem mellesleg halhatatlan.
Karinthy Gábor sírversének utolsó két sora a kiindulópontja előadásunknak: „A hátán hordta koporsóját, megbotlott és belefeküdt”
Az UN- DEAD című előadás különböző bábtechnikák segítségével idézi meg a 60 éve elhunyt Lugosit. A „haláli színjáték” kilenc animált képben mutatja meg a színész életét, ill. a manipulátor/ bábmozgató – mint halál – hántja le szerepeit a megidézett figurának.
Ez a „halott mosó”, élet és halál ura tisztítja le társadalmi, művészi, emberi szerepeiből a halott Lugosit, hogy megnézze, mi marad alatta.
Lugosi bármennyire tehetséges színész volt, mégis a nagy amerikai álom által rárakódott szerepben – Drakula gróf – ismeri mindenki, ebbe a koporsóba botlott bele, és ott is maradt. Így lett belőle UN – DEAD.
Ötlet, játssza, rendező: Kiss Ágnes
Dumaszínház est
Dumaszínház est
A Kalamazoo egyenesen a Broadway-ről érkezik, a vígjátékban Hernádi Judit és Kern András sziporkázó játékát élvezhetik Sebestyén Aba rendezésében.
2 vagy 4 szabadjegyet tartalmaz
Bármely saját előadásra, bármelyik jegyárkategóriára érvényes az évad végéig. (Kivéve szilveszter)
A "Zene-Bor" ünnepén december 30-án hagyományosan nagyszabású gálakoncertet ad a 100Tagú Cigányzenekar.
Nóti Károly-Zágon István-Eisemann Mihály vígjáték
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.