- Rómeó és Júlia -
Két egyfelvonásos, két különböző műfaj, ám egy üzenet: egy előadás akkor is izgalmas lehet, ha történetesen nem beszélnek benne egy árva szót sem.
Két egyfelvonásos, két különböző műfaj, ám egy üzenet: egy előadás akkor is izgalmas lehet, ha történetesen nem beszélnek benne egy árva szót sem.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Lørdag, 27. Oktober 2018 20:00
Tom Johnson 1971-es darabja valódi opera-kuriózum. Zenéjében némiképp repetitív és minimalista, négy zenei hangból áll (D, E, A, H), és „zenekarában” mindössze két hangszer (zongora és fadob) található. Ugyanakkor – a műfajtól kissé váratlanul – humorában rendkívül összetett, tökéletesen alkalmas arra, hogy az egyszeri ember ráeszméljen: az opera jó!
És ha az opera jó, akkor mit mondjunk a balettről? A tánc is jó! Főleg, ha olyan ismert történetet dolgoz fel, mint a Rómeó és Júlia. Így, együtt pedig olyan csapatot alkotnak, mely kihagyhatatlanná teszik az estét.
A Rómeó és Júliát táncolják:
JURÁK BETTINA, NAGY NIKOLETT, SZŐLLŐSI KRISZTINA,
VARGA LOTTI, BOLLA BENCE, FELEDI JÁNOS m.v., FÖLDESI MILÁN, KATONKA ZOLTÁN,
RAJ MARTIN, RÓNAI ANDRÁS m.v., SZÓKA ROLAND, a Kecskemét City Balett tagjai.
Díszlet, jelmez: Mátravölgyi Ákos
Vizuális koncepció: Barta Dóra
Fény: Katonka Zoltán
rendező-koreográfus: BARTA DÓRA
Tom Johnson: a Négyhangú opera szereplői, alkotói:
Szoprán:Fischer Lilian
Mezzoszoprán:Megyesi Schwartz Lúcia
Tenor:Aradi Imre
Bariton:Ferencz Bálint
Zongorista:Károly Kati
rendező: Réczei Tamás
zenei vezető:Károly Kati
ügyelő:Kovács Írisz
rendezőasszisztens:Frigyesi Tünde
A világszerte ismert filmvígjáték először magyar színpadon!
A Puskás musical a leghíresebb magyar ember és az Aranycsapat történetét dolgozza fel, és állít méltó emléket neki. A darab szerzői Szente Vajk, Galambos Attila és Juhász Levente már többször bizonyították tehetségüket. Sikeres színdarabjuk valós eseményeken nyugszik, és hűen mutatja be a kort, amelyben játszódik. Az előadás hossza szünettel: 180 perc
Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.
A nyughatatlan hódító, a szabad életű sevillai nemes története számtalan szerzőt inspirált már. Aleksandar Popovski mostani rendezése A Mester és…
Pogány Induló hatalmas koncerttel tér vissza az MVM Dome-ba! Pályatársaival az egyik legütősebb bulit ígéri a rajongóknak.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.