Program


Rigócsőr királyfi

Rigócsőr királyfi

Kérők hada verseng Izabella királykisasszony kezéért. Ő azonban mindegyikőjükben csak kivetnivalót talál. Egyiküket, a szomszédos királyság ifjú uralkodóját, még gúnynévvel is felékesíti. Rigócsőrnek nevezi el. Az ifjú király beleszeret a fennhéjázó királykisasszonyba és elhatározza, hogy másnap álruhában – koldusként – újra szerencsét próbál.
 more

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Friday, September 18 2020 3:00PM

Grimm – Kocsák Tibor – Bozsó József:
Rigócsőr királyfi
mesemusical

Kérők hada verseng Izabella királykisasszony kezéért. Ő azonban mindegyikőjükben csak kivetnivalót talál. Egyiküket, a szomszédos királyság ifjú uralkodóját, még gúnynévvel is felékesíti. Rigócsőrnek nevezi el. Az ifjú király beleszeret a fennhéjázó királykisasszonyba és elhatározza, hogy másnap álruhában – koldusként – újra szerencsét próbál.
Eközben az öreg király megunva lánya méltatlan viselkedését, úgy rendelkezik, hogy az első férfiemberhez hozzáadja, aki a palotába bebocsátást kér. Ki más is lehetne, aki bezörget a kapun, mint a koldusruhát öltött Rigócsőr királyfi.
A királylány a koldus feleségeként kezd új életet. Megtanulja, hogy mindenért meg kell dolgozni. Ráébred arra, hogy az élet számtalan csodát rejt mindazoknak, akik megbecsülik azt, és tesznek is érte.

Szereposztás:
Rigócsőr királyfi.......... Ormándy M. Keve
Király.......................... Beszterczey Attila
Izabella, a lánya......... Nádra Kitti
Bömbölik.................... Paczuk Gabi / Kerek Vivien
Acsarkodik................. Márki Szabina szh.
Kocsmáros................. Gerner Csaba / Bozsó József
Kocsmárosné............. Lakatos Viktória
Királynő...................... Vidovenyecz Edina
Érdergard herceg....... Szász Borisz szh.
Sigfried herceg........... Laszkó Viktor szh.
        
udvarnép, utcanép, pincérek: Korom Gábor, Kiss Viktória szh., Szabó Emőke szh./Kerek Vivien, Szabó Annamária szh.

Látvány: Bozsó József
Súgó: Kerek Vivien           
Ügyelő: Korom Gábor
Korrepetitor: Galambos Hajnalka       
Rendezőasszisztens: Lakatos Viktória
Koreográfus: Borbély Krisztina

Rendező: Bozsó József

Our offer


Nabuccot, a babiloni királyt Kálmándy Mihály Kossuth-díjas operaénekes, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja alakításában láthatja a közönség 2026-ban is. A magyar bariton már pályája kezdetén, a kolozsvári Gh. Dima Zeneakadémia hallgatójaként Verdi Nabuccójának címszerepével debütált. Később a Teatro Verdi Trieste-ben bemutatott Nabucco-produkciójával vette kezdetét nemzetközi karrierje.

Az idei tanév végén megrendezésre kerülő Dance Universe Gála már a 16. alkalom a Dance Universe Tánc Sportegyesület történetében, amivel szeretné elkápráztatni a nagyérdemű közönséget.

A nyár egyik legforróbb és legizgalmasabb zenei eseményének ígérkezik az MVM Classic&Club különleges, stílusokon átívelő zenei randevúja, melynek keretében a szenvedélyes latin dallamok és a világzene találkozik a swing könnyed virtuozitásával.

Follow us!


Suggestions


Micimackó, avagy mi lesz a Százholdas pagonnyal? Szép

Kolibri Színház

Fordulatos vidám mese, amiben sok kaland vár Micimackóra és barátaira, de egy dolog sosem változik, hogy Micimackó szereti a mézet.

Ad

Egri Szabadtéri Várszínház

Egri Vár

Az Egri Szabadtéri Várszínház koncertekkel és különleges előadásokkal vár, ahol a zene, a színház és a történelmi környezet egyedi hangulatban…

Ad
Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.