Portugál
Egressy Zoltán ikonikussá vált darabja a József Attila Színház színpadán egy új karakterrel kiegészülve, Lengyel Ferenc rendezésében pedig szerfelett pontos társadalmi látleletként tért vissza a budapesti színházi vérkeringésbe.
Egressy Zoltán ikonikussá vált darabja a József Attila Színház színpadán egy új karakterrel kiegészülve, Lengyel Ferenc rendezésében pedig szerfelett pontos társadalmi látleletként tért vissza a budapesti színházi vérkeringésbe.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Friday, December 19 2025 7:00PM
Egressy Zoltán: Portugál
E tragikomédiában a magyar falu jól ismert figurái elevenednek meg, jellemző helyzeteikben; nagyobbrészt egy kocsma hűvösében mondják el mindazt, amit az életükről fontosnak tartanak és kimondhatnak. A Portugál helyzetkép, a várakozás és az elvágyódás története.
Szereplők
Masni.............................. Kónya Merlin Renáta
Bece............................... Lábodi Ádám
Kocsmáros..................... Nemcsák Károly Jászai Mari-díjas, Kiváló-, Érdemes Művész
Retek.............................. Lukács Dániel
Pap................................. Quintus Konrád
Csipesz.......................... Horváth Sebestyén Sándor
Asszony.......................... Szabó Gabi
Sátán.............................. Zöld Csaba Jászai Mari-díjas
Feleség.......................... Pikali Gerda Jászai Mari-díjas
Bittner............................. Újvári Zoltán Jászai Mari-díjas
Lea................................. Törőcsik Eszter
Alkotók
Díszlettervező: Ábrahám Péter
Jelmeztervező: Lengyel-Szabó Zita
Dramaturg: Szokolai Brigitta
Zene: Vecsei László
Súgó: Törőcsik Eszter
Ügyelő: Stefán Gábor
Rendezőasszisztens: Jámpa Krisztina
RENDEZŐ: Lengyel Ferenc Jászai Mari-díjas
Bemutató: Nagyszínpad, 2022. március 19.
Az előadás a szerző, Egressy Zoltán hozzájárulásával jött létre.
Mit keres az ember a világban, és mi az ő létezésének értelme? - teszik föl a kérdést Aleksandar Popovski legújabb előadásának szereplői a Nemzeti Színház Nagyszínpadán. A Mester és Margarita és a Don Juan nagy sikerű bemutatói után a rendező ezúttal Voltaire legismertebb művét viszi színpadra.
A Tankcsapda hazánk legnagyobb rockzenekara, akik 2025 év végén és 2026 elején két hatalmas arénakoncerttel zúznak Debrecenben és Budapesten.
A Hooligans 30 éves jubileumi koncertje, „A VÉR NEM VÁLT VÍZZÉ” 2026. február 14-én a Papp László Budapest Sportarénában kerül megrendezésre.
Candide, Kunigunda és Dr. Pangloss most a színpadon kelnek útra, és járják be a voltaire-i utakat Lisszabontól Eldoradoig. Groteszk humor,…
Ajándékozz élményt szeretteidnek! Ünnepeljünk együtt Nyári Károly felejthetetlen Budapesti Karácsonyi Koncertjén 2025. december 27-én 19:30-kor a Kongresszusi Központban!
BEMUTATÓ: 2025. augusztus 8. ELŐADÁSOK: 2026. július 10., 11., 17., 18. tervezett esőnapok: július 12., 19.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.