Pintér Béla és Társulata: Gyévuska
A Gyévuska című előadás nagy sikert aratott Rijekában, a Pintér Béla és Társulata egyhónapos turnéjának második állomásán, a 16. Nemzetközi Stúdió Színházak Fesztiválján!
A Gyévuska című előadás nagy sikert aratott Rijekában, a Pintér Béla és Társulata egyhónapos turnéjának második állomásán, a 16. Nemzetközi Stúdió Színházak Fesztiválján!
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Tirsdag, 18. September 2018 20:00
A rijekai fesztivál versenyprogramjában olyan neves rendezők produkciói mellett lépett fel a társulat, mint a litván Korsunovas vagy a berlini Frank Castorf. A szakmai zsűri négy kategóriában is kiemelkedőnek találta a Gyévuska című előadást. A legjobb zenéért Darvas Benedek, a legjobb jelmezért Benedek Mari, a legjobb díszletért Horgas Péter nyerte el a horvát fesztivál elismeréseit. Pintér Bélának különdíjat is létrehozott a zsűri „új színházi forma alkotásáért”.
A 2003-ban bemutatott Gyévuskában főtisztek, tisztek, honvédek, valamint hozzátartozóik és munkaszolgálatosok bonyolítják a második világháború korában játszódó (de nem feltétlenül kizárólag arról is szóló) cselekményt, laktanyában, bálteremben és a távoli orosz rónákon – egy kissé (el)emelten, Pucciniba oltott slágerek, magyar nóták és katonaindulók mentén.
Szereplők:
THURÓCZY Szabolcs, SZALONTAY Tünde, BENCZE Sándor "Qpa", DEÁK Tamás, QUITT László, FRIEDENTHAL Zoltán, CSATÁRI Éva, ENYEDI Éva, NAGY-ABONYI Sarolta, TÓTH József, PINTÉR Béla
Zenészek:
KÉMÉNCZY Antal – zongora
VEÉR Bertalan – hegedű
PELVA Gábor - hegedű, gitár, ütőhangszerek
NYÍRI László - hegedű, ütőhangszerek
KERTI István – klarinét
ROMÁN Géza – trombita
KELEMEN Lajos – harsona
PÓTA György – bőgő
Vezényel: BENCSIK Pál
A megújult Citadella egyik legizgalmasabb újdonsága A Szabadság Bástyája című kiállítás. A nyugati ágyútoronyban kialakított, több mint 1700 négyzetméteres tárlat a magyar szabadságért folytatott küzdelmeket mutatja be, felidézve azokat a meghatározó személyiségeket és történelmi jelentőségű családokat, akik évszázadokon át kiálltak az ország függetlenségéért.
Jacques Offenbach és Victorien Sardou operettbe ágyazott politikai szatíráját 1872-ben mutatták be Párizsban. Magyar nyelven először most, a Budaörsi Latinovits Színházban kerül műsorra.
A Monte Cristo grófja egy igazi, nagy ívű, romantikus musical. A történet ismert: nyüzsgő kikötő, a tenger hullámzása, régi-új szerelmek, esély egy új életre, őrült karneváli forgatag, intrika, bosszúvágy, elégtétel és Párizs, hol jobb és könnyebb az élet... mind-mind megelevenedik Alexandre Dumas világhírű regényének zenés színházi adaptációjában.
Az eMeRTon-díjas énekesnő legnépszerűbb slágerei olyan sztárvendégekkel, mint Caramel, Veréb Tamás, Wolf Kati.
Ifj. Johann Strauss egyik legnépszerűbb műve, A cigánybáró a Jókai200 emlékév keretében kerül színpadra a Budapesti Operettszínházban. A darab 1885-ben,…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.