ORGONAVIRÁGZÁS
„Orgonavirágzás” címmel igazi családi élmény érkezik a Mesélő muzsika családi bérletbe!
„Orgonavirágzás” címmel igazi családi élmény érkezik a Mesélő muzsika családi bérletbe!
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Saturday, April 26 2025 11:00AM
Családi élménykoncert, avagy szórakoztató zenei beavató a hangszerek királyáról kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Mi a közös az orgonavirágban és a hangszerben? Létezik-e lila dal és fehér csend? Kalandozzunk együtt a színek és a klasszikus zene csodálatos világában. Ismerjük meg közösen egy isteni hangszer emberi arcát!
Az Orgonavirágzáson az Anima Musicae Kamarazenekar és a többszörös díjnyertes Balatoni Sándor orgonaművész-zeneszerző játszik majd, aki karnagyként is bizonyított már. A koncert házigazdája Kovács Lehel színművész!
ELŐADÓK:
Anima Musicae Kamarazenekar
művészeti vezető: G. Horváth László
Balatoni Sándor - orgona
Gyulay Eszter - dramaturg
házigazda: Kovács Lehel
Az előadást 5 éves kortól ajánljuk.
Álmodozás – Clara és Robert Schumann szerelmének története Bősze Ádám zenetörténész előadásában. Közreműködik Jordán Adél színművésznő, Fekete Ernő színművész és Laufer Szilvia zongoraművész.
Mozart csillapíthatatlanul szerelmes volt az életbe. Jöhetett minden, ami „bűnös”: bor, kártya, biliárd. Szenvedélye a zenei ornamentikákban is kifejeződött: burjánzó acciaccaturák, trillák, mások által nem próbált kadenciák, kromatikus futamok. De vágyakozásának legfőbb tárgyai mégiscsak a nők voltak. Remekművei közül nem egyet ajánlott kifejezetten egyik vagy másik szerelmének, akik örök életűvé váltak a hozzájuk írt koncert- és operaáriákban.
Alan Turing, avagy "egy rejtett zseni élete" című előadás arra tesz kísérletet, hogy más szemszögből, közel hozva Turing alakját a nézőhöz, betekintést enged abba a világba, amibe sokáig csak maga Turing léphetett be.
Egy estére az MVM Dome-ba költözik az olasz zene aranykora! A legendás San Remo-i Fesztivál csillagainak slágerei idézik meg azt…
Az irodalmi pódiumest az 'Igazad van' című kötetre épül: Kepes András aktuális kérdéseken keresztül beszél arról, miért értjük félre egymást.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.