Program


Operavizsga-fesztivál 2018 - A médium (Jerusalem Academy of Music and Dance)

Operavizsga-fesztivál 2018 - A médium (Jerusalem Academy of Music and Dance)



 more

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Thursday, January 18 2018 7:00PM

Gian Carlo Menotti:
    A médium

Monica: Ayelet Kagan Baba: Noa Hope Mrs. Gobineau: Ellinor Grinberg Mrs. Nolan: Khen Rodnizky Mr. Gobineau: Netanel Silverman Toby: Ohad Letko Karmester és zeneigazgató: Yuval Zorn Rendező: Shirit Lee-Weiss Díszlet- és jelmeztervező, világítás: Eli Wildmann-Kaplan Zongorán közreműködik: Uri Brenner

Madame Flora komoly alkoholproblémákkal küzd, kihasználja lányát, és bántalmazza a szolgálatában álló néma fiút. Hamis szeánszokból tartja el magát: a vendégek előtt lánya játssza el a megidézett halottakat. Gyász, vágy, szerelem, düh, szorongás és gyilkosság – mint egy verista operában. Gian Carlo Menotti 1946-ban bemutatott, több filmváltozatban is feldolgozott kétfelvonásos operáját a Jeruzsálemi Zene- és Táncművészeti Akadémia (Jerusalem Academy of Music and Dance) mutatja be. Az intézmény 2013 óta szoros szakmai kapcsolatot ápol a budapesti Zeneakadémiával, most lépnek azonban fel először a kísérletező szellemű előadásokat és fiatal énekeseket felvonultató Operavizsga-fesztiválon. A produkció koordinátorai befutott művészek, így most is igényes „vizsgára” számíthat a közönség. A karmesterként bemutatkozó Yuval Zorn már dirigált a londoni Covent Garden operaházban, valamint négy évig a Frankfurti Opera karmestereként dolgozott. Mellette Shirit Lee Weiss zenés színházra szakosodott rendező jegyzi az előadást.

Our offer


Aronsen művének középpontjában egy kusza szerelmi történet és a megállíthatatlan olvadás áll – kérdés, hogy kit melyik fenyeget jobban. A váratlan fordulatok, a tragikomikus helyzetek, a kitörő érzelmek és a végtelen tréfák lavinaként temetik maguk alá a szereplőket..

Martin Rauhaus komédiája hatalmas filmsiker volt hazájában, színpadi változata pedig Németország után először nálunk mutatkozik be.

Woody Allen a rá jellemző emberismerettel és sziporkázó humorral tárja elénk az emberi kicsinység és nagyság egész tárházát. Nagy büszkeség, hogy előadásunk ősbemutató, a darabot magyar közönség láthatja először a világon.

Follow us!


Suggestions


Igazából karácsony 2025 Szép

Budafoki Dohnányi Ernő Szimfonikus Zenekar, MVM Dome

Az IGAZÁBÓL KARÁCSONY koncertshow a legszebb ünnepi program az egész családnak! Egy este, ahol az ünnep folytatódik! December 28-án az…

Ad

POGÁNY INDULÓ

MVM Dome

Pogány Induló hatalmas koncerttel tér vissza az MVM Dome-ba! Pályatársaival az egyik legütősebb bulit ígéri a rajongóknak.

Az 1986-ban készült, kultikus családi rajzfilm színpadi változata feledhetetlen szórakozás az egész családnak!

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Gift card

Ajándékozzon élményt!

Válogasson karácsonyi ajándékutalványainkból!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.