Program


MÁV Unokák/1.
2

MÁV Unokák/1.

Kivel nem fordult még elő gyermekkorában, hogy szétszedte egy-egy játékát? A szülők ilyenkor többnyire megszidják gyermeküket, azt mondják, tönkretette a játékot, mert ezeket a játékokat nem lehet újra összerakni.  more

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Saturday, October 03 2020 11:30AM

Unokák és nagyszülők hangversenyei 1.
Nemzeti Múzeum Díszterme
2020. október 3. szombat 10:00 és 11:30

Szedjük szét és rakjuk össze!

Beethoven: V. szimfónia – részletek

Vezényel: Ryusuke Kawakami
Műsorvezető: Fenyő Gábor

Kivel nem fordult még elő gyermekkorában, hogy szétszedte egy-egy játékát? A szülők ilyenkor többnyire megszidják gyermeküket, azt mondják, tönkretette a játékot, mert ezeket a játékokat nem lehet újra összerakni. Pedig a gyerekek nem elrontani akarták azt a játékot, egyszerűen csak kíváncsiak voltak, mitől mozog, mi van a belsejében?
Ezen a hangversenyen egy zeneművel fogjuk megtenni ezt a műveletet. Zenét hallgatni nagyon jó, olyan muzsikát, amelyben sokan, sokféle hangszeren játszanak egyszerre, különösen jó. Hogyan lehet egy zeneművet szétszedni? Úgy, hogy megmutatjuk, mit játszanak külön-külön egyes hangszerek, azután meghallgatjuk, hogyan szólnak együtt. Kipróbáljuk, hogyan idéz elő a zeneszerző izgalmat, hogyan ábrázolja a feszült várakozást, milyen a győzelem öröme és ezt milyen eszközökkel éri el.
Egy nagyon híres, nagyszerű zeneszerző, Ludwig van Beethoven születésének 250. évfordulóját ünnepli az egész zeneszerető világ ebben az évben. Az ő egyik legismertebb művét, V. szimfóniáját fogjuk szétszedni, majd újra összerakni a zenekar és karmestere segítségével.
A koncert karmestere, Ryusuke Kawakami, 3. helyezést ért el a 2018. évi Doráti Antal Nemzetközi Karmesterversenyen.

Our offer


Ahogy egy kritikusa írta: „Akinek nehéz a szíve, vagy csak melegségre vágyik, nézze meg ezt a darabot. Aki a nagy generáció tagja és képtelen megérteni az unokáját, vagy az ipszilon generációé, és kiborítják a nagyszülei, nézze meg ezt a darabot. Aki egyszerűen szereti a színházat, nézze meg ezt a darabot.”

avagy az „Én Kálmán Imrém!” OPERETT két felvonásban! Országos bemutató II. Varázslatos színházi előadás, ÚJ MAGYAR OPERETT született ismét, ezúttal az „Operettkirályra” KÁLMÁN IMRÉRE emlékezve.

Follow us!


Suggestions


Tóth Vera - Dívák nőnapja Szép

Várkert Bazár, Rendezvényterem

Nőnap előestéjén Tóth Vera az est fókuszába a női energiát, a lélek szabadságát és a zene erejét helyezi. A színpadon…

Ad

Antitalent Rhapsody – Popkulturális Stand-Up Színház

FÉM Arts & Café

Gencsi Attila abszurd-zenés tanmeséje alkotói kényszerről, az örök újrakezdésről és a NŐ-ről, aki tökéletes műalkotásának illúziója és fő ihletője! Író,…

Ad

Van ez a srác, aki nem a Dózsa György unokája, de azért lehet belőle valaki. Jár is hát rendületlenül gitárórákra.…

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.