Kodály 134
Kodály Zoltán születésnapján a Zeneakadémia immár hagyományosnak mondható hangversennyel tiszteleg a 20. század egyik legmeghatározóbb jelentőségű magyar zeneszerzője előtt. Læs mere
Kodály Zoltán születésnapján a Zeneakadémia immár hagyományosnak mondható hangversennyel tiszteleg a 20. század egyik legmeghatározóbb jelentőségű magyar zeneszerzője előtt. Læs mere
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Fredag, 16. December 2016 19:30
Kodály: Szerenád
Szabadi Vilmos, Yayoi Nakajima (hegedű), Bársony Péter (brácsa)
Kodály: Mónár Anna
Kodály: Virágos kenderem…
Kodály: Szőllőhegyen keresztül
Kodály: Kocsi, szekér...
Kodály: A rossz feleség
Kodály: Zöld erdőben
Kodály: A csitári hegyek alatt
Kodály: Ne búsuljon senki menyecskéje
Rost Andrea (szoprán), Harazdy Miklós (zongora)
szünet
Kodály: Fölszállott a páva
Kodály: Este
Kodály Zoltán: Liszt Ferenchez
Váci Vox Humana
vezényel: Sándor Bence
Kodály: Ének Szent István királyhoz
Kodály: Első áldozás
Kodály: Naphimnusz
Kodály: Jézus és a kufárok
Alma Mater Kórus Vezényel: Somos Csaba
Kodályt – aki nemcsak komponista, zenepedagógus és zenetudós, de a múlt század egyik legnagyobb hatású közéleti személyisége is volt – diákként és tanárként is szoros kapcsolat fűzte a Zeneakadémiához. Zeneszerzőként itt szerzett diplomát, 1907-től összhangzattant, majd később közel két évtizeden keresztül zeneszerzést tanított alma materében, ahol a népzene oktatását nyugdíjazását követően is folytatta. Tanítványai – a Kodály-iskola neveltjei – zenepedagógusként, komponistaként, zenetudósként vagy karnagyként a magyar zeneélet meghatározó alakjaivá váltak. Az ünnepi műsor, melyen Kodály nagyformátumú kórusművei mellett Szerenádja és több dala is helyet kapott, a hagyományokhoz híven idén is a legkiválóbb fellépők közreműködésével valósul meg.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont
Megnyugtató, ha az ember szülei évtizedek után is békében, szeretetben élnek együtt. Szinte egyszerre lélegeznek, ismerik egymás minden mozdulatát, fel vannak készülve minden sóhajra, horkolásra, tüsszentésre. Most új otthonban kezdenek új életet, hiszen a gyerekek felnőttek, élik a saját életüket. Vagy ez mégsem ilyen gömbölyű?
Vígjáték az áramszünetben. Miközben a társaság nem lát semmit, a nézők mindent látnak… Brindsley és Carol fiatal pár. A férfi feltörekvő szobrász, és menyasszonyával elloptak pár műtárgyat a szomszédban lakó Harold Gorringe-től, hogy azokkal lenyűgözzék Carol vendégségbe érkező apját, illetve annak gazdag műgyűjtő barátját, Lembergert. A vendégek érkezése előtt azonban elmegy az áram, és teljes sötétségben kell megfelelni az apósjelöltnek, Melkett ezredesnek. Mindeközben beállít a sötéttől rettegő felsőszomszéd, Miss Furnival, felbukkan Brindsley korábbi szeretője, Clea, ráadásul a szomszéd lakó, akitől a műtárgyakat „köcsönvették”, Harold Gorringe is idő előtt hazatér… A klasszikus bohózati helyzeteket az teszi még viccesebbé, hogy a szereplők a sötétben semmit nem látnak, a nézők viszont mindent.
A Terepasztal lovagjai – 35 év szélmalomharc „A kezdetekkor így hívtunk magunkat, és úgy tűnik, A terepasztal lovagjai még mindig velünk élnek…”
Áprilistól Rebecca musical az Erkelben, ahol a szerelem, titkok és egy kísérteties múlt árnyékolja be Manderley falait. Jegyek már kaphatók!
A telt házas Budapest Park után, 2026. február 13-án beveszik a Budapest Arénát a GANGGAL!
Az elmúlt évek óriási sikerei után 2026. október 16-án a világhírű hegedűművész és karmester, André Rieu ismét visszatér az MVM…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.