kamara.hu/5 - Üveggyöngyjáték
kamara.hu – a Zeneakadémia kamarazenei fesztiválja
kamara.hu /5
Üveggyöngyjáték
Læs mere
kamara.hu – a Zeneakadémia kamarazenei fesztiválja
kamara.hu /5
Üveggyöngyjáték
Læs mere
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Søndag, 18. November 2018 15:30
Schubert: Esz-dúr notturno, D. 897
Schubert: Hattyúdalok, D. 957
Megyesi Zoltán (tenor), Viviane Hagner (hegedű), Rohmann Ditta (cselló), Simon Izabella, Várjon Dénes (zongora) A fesztivál művészeti vezetői: Simon Izabella és Várjon Dénes
„Akkoriban a zongoratanáromnál egy kötetnyi régi kottát találtam, amely nagyon vonzott: Franz Schubert dalai voltak. (…) Szabad óráimban teljesen a fölfedezés gyönyörében éltem. Addig semmit nem ismertem Schuberttől, s akkortájt teljesen elbűvölt” – meséli Josef Knecht, Hesse Az üveggyöngyjátékának hőse. Így érthető, hogyan vált Schubert a kamara.hu vasárnapi koncertjének főszereplőjévé. A fesztiválon több alkotó életművének legjelentősebb, illetve utolsó műve jelenik meg – ilyen Hesse regénye is. Franz Schubert halála előtti évében komponálta a Notturnót, amely annak ellenére, hogy ritkán játsszák, igen jelentős darab. A Hattyúdalok (vagy ismertebb, eredeti címén: Schwanengesang) a szerző utolsó műve, mely csak halála után pár hónappal jelenhetett meg. A gyűjtemény előadása a kamara.hu dalirodalmat népszerűsítő hagyományainak folytatása.
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
A szél felkorbácsolja a hullámokat a Szélkirálynő előtt, a horizonton pedig egy titokzatos sziget tűnik fel… De vajon barát vagy ellenség vár a parton? Ferrit-sziget mesés tájai mögött váratlan csapdák, furcsa teremtmények, furfangos ellenfelek és egy kegyetlen úrnő leselkedik, aki nem tűri a hívatlan vendégeket.
A színmű Attila és Leó pápa történelmi találkozását boncolgatja legendák, történeti források és fantázia gazdag összefonódásában, modern látványvilággal kísérve.
A neves generációkutató egyedi előadása a Cziffra Fesztiválon, közreműködik Balázs János zongoraművéz és Mona Dániel zenetörténész.
Egy letűnt korszak lenyomata, amely ma is érvényes tükröt tart elénk: hőseink áldozatok, megváltást keresők, megbocsátásra képtelen tévelygők, szerelemre vágyók,…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.