Program


John
5

John

Annie Baker fiatal amerikai drámaírónő John című színdarabját 2015-ben mutatták be New Yorkban, és azonnal hangos sikert aratott, a Time Out magazin „Az 50 legjobb valaha megírt dráma” közé választotta. „Kísérteties meditáció azokról a témákról, amik a szerzőt leginkább jellemzik; a magány állandó jelenléte az ember életében, valamint a szeretet és a jelentőségteljes kapcsolatok utáni zaklatott kutatás” – áll a New York Times méltatásában. A John-t itthon először a Budaörsi Latinovits Színházban láthatja a közönség Németh Nikolett fordításában és dramaturgi közreműködésével.  više

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Subota, Decembar 07 2024 19:00

Fiatal pár (Hartai Petra és Böröndi Bence) érkezik egy kisvárosi panzióba. A pennsylvaniai Gettysburg-ben járunk, ott, aholaz Amerikai Egyesült Államok földjén valaha vívott legvéresebb csata zajlott az 1800-as évek közepén – és amelynek lakói igyekeznek meglovagolni történelmük e híres-hírhedt fejezetét. A szellemturizmusbaa maga szerény eszközeivelbeszálló házinéni (Takács Katalin) nagyon kedves. A beteg férjét ápolja, akit sose látni, állítólag a ház másik szárnyában lakik. A szobák az amerikai polgárháború hőseiről kapták a nevüket, de különös módon néha lakhatatlanná válnak. A lépcsőfordulóban egy félelmetes baba ül karosszékben. Mintha bámulná a vendégeket. Van, hogy a lámpák csak úgy maguktól lekapcsolódnak. Aztán megjelenik a szállásadó nyolcvankét éves vak barátnője (Bánsági Ildikó), aki azt állítja, hogy korábban elmebeteg volt, de nem kell aggódni, mert már nem az. Valahogy így kezdődik minden rendes horrorsztori…

A fiatal párról aztán hamarosan kiderül, hogy veszélyben a kapcsolatuk, mégpedig egy John nevű harmadik miatt. És hiába az utazgatás, a szándék, az együtt töltött idő, beszélgetéseikből, pontosabban arra tett kísérleteikből szépen lassan kirajzolódik minden horror kötelező eleme, a tükör. Vigyázva kell belenézni, mert könnyen megláthatjuk benne saját magunkat. Ahogy a rettegett magány elől menekülve mindig a saját lábunkba botlunk.

Szereposztás:
Elias Schreiber–Hoffman............... Böröndi Bence
Jenny Chung.................................. Hartai Petra
Mertis Katherine Graven................ Takács Katalin
Genevieve Marduk......................... Bánsági Ildikó m.v.

Alkotók:
Fordító: Németh Nikolett
Dramaturg: Németh Nikolett
Díszlettervező: Sokorai Attila
Díszlettervező-asszisztens: Radetzky Anna
Jelmeztervező: Zeke Edit
Világítás: Fledrich Péter
A rendező munkatársa: Juhász Gabriella
Súgó: Szabó Brigitta

Rendező: Máté Gábor

Fotók: Borovi Dániel

A darabot a világon elsőként New York-ban, a Signature Theatre-ben állította színpadra James Houghton, a színház alapítója és művészeti igazgatója, valamint Erika Malin, ügyvezető igazgató.

 

A JOHN magyarországi  bemutatója a United Talent Agency különleges engedélyével, a Hofra Kft. (www.hofra.hu)  közvetítésével jött létre.

Naša ponuda


E tragikomédiában a magyar falu jól ismert figurái elevenednek meg, jellemző helyzeteikben; nagyobbrészt egy kocsma hűvösében mondják el mindazt, amit az életükről fontosnak tartanak és kimondhatnak. A Portugál helyzetkép, a várakozás és az elvágyódás története.

A bor filozófiája nemcsak a bor és az élet lényegét ötvözi, hanem egy elmélyült utazásra hív, amely segít megtalálni a mindennapok rohanásában elfeledett lelki ínyencségeket.

Pratite nas!


Preporuka


Ultimate Champions Legends Tournament

Papp László Budapest Sportaréna

Az UEFA Bajnokok Ligája döntő kísérőeseményeként világhírű futball legendák és meglepetésvendégek kápráztatják el a közönséget a Papp László Budapest Sportarénában.

Van-e ott haza még… Szép

Müpa, Fesztivál Színház

Irodalmi összeállítás harmonikakísérettel
Amit bizonyosan tudunk a 21. századról, hogy ekkor fognak meghalni a holokauszt túlélői. Mindenki. Lassan elhagynak…

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Prijavite se na naš newsletter!

Budite prvi koji će dobiti infromacije u vezi svih najboljih predstojećih događaja

Upozorenje! Vreme će uskoro isteći!
Preostalo vreme:
00:00

ulaznica (e) u korpi

ukupno:


Rok je istekao. Molimo, ponovo stavite stavke u korpu.