Program


JÉZUS és a ROCK AND ROLL // JumoDaddy // Johnny Cash

JÉZUS és a ROCK AND ROLL // JumoDaddy // Johnny Cash

„A hit hallásból van” – de mit jelent ez a rock and roll életformáló élményére nézve?A Gondolatkertészet.hu és az ISON közös programja.

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Tuesday, November 11 2025 6:30PM

„A hit hallásból van” – de mit jelent ez a rock and roll életformáló élményére nézve?A Gondolatkertészet.hu és az ISON közös programja.

•••

Mi esik élethimnuszainkból a divat és mi az örök területére? Lehet-e szent, ami profán? Milyen refrénekre bólogatunk, és mit árul el, ha a bálványok hallgatnak?

Házigazda: Horváth Gergely

Vendég: Horváth Gáspár (alias JumoDaddy)

Választott dal: Johnny Cash: Hurt

••• 

A JÉZUS és a Rock and roll LIVE sorozatban Horváth Gergely kulturális kommentátor és vendége közösen gondolják újra a popkultúra meghatározó pillanatait.

Meghívott vendégei alkalomról alkalomra olyan zenészek és művészek – legyenek hívők vagy sem –, akiknek alkotásaiban és megnyilatkozásaiban tetten érhető az igazságkeresés igénye, és személyes tapasztalataik alapján beszélnek arról, mit jelent a rock and roll az életvitelre nézve.

•••

Az est első felében Horváth Gergellyel és vendégével a popkultúra meghatározó pillanatairól, a rock and roll és a hit kapcsolatáról, illetve ezek életformáló erejéről beszélgetünk. Szóba kerülnek személyes tapasztalatok, igazságkeresések és kulturális reflexiók.

Az est második felében közösen elemzünk egy-egy ikonikus dalt, amelyen keresztül mélyebben értelmezzük a popkultúra üzeneteit.

A november 11-i esemény dala: Johnny Cash - Hurt.

•••

Horváth Gáspár, azaz JumoDaddy a magyar könnyűzenei színtér meghatározó dalszerző-producere, az Irie Maffia, Kelemen Kabátban és sok más előadó slágere fűződik a nevéhez. Tanult teológus, analitikus alkat, akinek underground elektronikus zenéit még Skrillex is játszotta.

•••

Helyszín: ISON (1074 Budapest, Hársfa utca 25.)

Időpont: 2025. november 11. (kedd) 18:30

•••

Az ISON specialty kávézója és büféje a programkezdés előtt egy órával kinyit és kézműves italokkal illetve pékáruval várja a közönséget.

Our offer


A Michael Flatley által létrehozott Lord of the Dance 30 éves jubileumát ünnepli 2026-ban!

„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad – alul semmi!”

This contemporary circus production conceived by artistic director Bence Vági recalls classic fairy tales with a story of how the mistress of the Crystal World loses her faith in human emotions and decides to freeze everything and seclude herself behind glittering walls of ice.

Follow us!


Suggestions


Fény a fényből - StEfrem karácsonyi koncert Szép

Várkert Bazár, Rendezvényterem

A nagysikerű újévi koncert után a StEfrem ismét visszatér egyik kedvenc budapesti helyszínére, a Várkert Bazárba. Ezúttal adventi és karácsonyi…

Ad

Recirquel: Walk My World

Millenáris – Nagycsarnok (B épület)

Már elérhetők a 2026-os évad első jegyei a Recirquel társulat Walk My World című monumentális immerzív produkciójára.

„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Gift card

Ajándékozzon élményt!

Válogasson karácsonyi ajándékutalványainkból!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.