Így írtunk mi?
Az ókori levelektől napjaink e-mailjéig
Az ókori levelektől napjaink e-mailjéig
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Friday, August 18 2017 4:00PM
„Levelet küldeni azért jó, mert úgy juthatunk el valahová, hogy csak a szívünk kel útra.”
Phyllis Theroux
Korunk embere rengeteget kommunikál, a kommunikáció évszázadát éljük. Ma már lehetőségünk van akár egyetlen gombnyomással a világ bármely részével kapcsolatot teremteni, ez hozza közel egymáshoz a távoli földrészeket, embereket egyaránt. A rövid e-mailek világában már szinte elképzelhetetlennek tűnik a klasszikus levelezés, holott eleink nem véletlenül osztották meg évszázadokon keresztül szívesen egymással koruk, életük, szerelmük tapasztalatait és – nem utolsó sorban – önmagukat írásaikban. A prózai és verses levelezés különleges miliőjére, kulturális értékeire szeretnénk felhívni a ma emberének figyelmét négy részesre tervezett interaktív programsorozatunkban, melyben korszakonként (ókor, középkor, újkor, legújabb kor) szemléltetjük a levelezés történetét.
Négy estünket a négy korszak íróinak, költőinek és közéleti személyiségeinek levelezéseiből állítottuk össze, különös hangsúlyt fektetve a magyar vonatkozásra.A prózai és verses levelek felolvasását neves művészekkel valósítjuk meg, valamint estjeinket a kor szellemének „zenei üzenetet” is színesítik majd.
(esőnap: szeptember 5.) Az energikus és inspiráló együttes!
Tegyük fel, hogy megcsalt a férjem – mit teszek én? Sírok, válok, vagy bosszút állok? Lucienne Vatelin tisztességes feleség, esze ágába nem jut megcsalni a férjét – és az elvét tartja mindaddig, amíg a férje őt meg nem csalja. Viszont, ha ez megtörténne, arra is felkészül: talonban tartja a jóképű Babillont, hogy ha kell, legyen kivel bosszút állni… A hülyéje őrült és szerelmes bohózat – tökéletes nevettető kikapcsolódás szerelmeseknek, friss házasoknak, és hűtlenséget tervezőknek. Megszállott nőcsábászok és bosszúálló feleségek a Thália Színház Nagyszínpadán.
Robert Schumann 3. (Esz-dúr, „Rajnai”) szimfónia, Op. 97 Szünet Richard Wagner A walkür – 3. felvonás 3. kép A koncert az Iván mesél sorozat része.
Kovács Kati, a magyar könnyűzene egyik legnagyobb ikonja. Júniusban a VárkertFeszten az országos turnéja nyitóállomásaként csendülnek fel feledhetetlen dalai.
Az amerikai alternatív színtér egyik legizgalmasabb új hangja, Scene Queen végre Budapestre érkezik. Előzenekara a manchesteri alternatív rock trió, a…
Martin Rauhaus komédiája hatalmas filmsiker volt hazájában, színpadi változata pedig Németország után először nálunk mutatkozik be.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.