Program


I Love you!
2

I Love you!

Jókedvű musicalrevü

Zenés előadás
130 perc 2 felvonásban

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Joe Di Pietro & Jimmy Roberts: ÁJLÁVJU

Az Ájlávjú -Te édes, de jó vagy, légy más! című musical-revüt (I Love You, You're Perfect, Now Change) a világ számos színházában nagy sikerrel mutatták be. Joe DiPietro szövegét és Jimmy Roberts muzsikáját 1995-ben mutatták be először. 1996-ben pedig Off-Broadway bemutatóként a második leghosszabb ideje futó musical címét is bezsebelte. A szerzők „jókedvű musical-revüként” fémjelezték darabjukat, a kiváló zenei anyag remek jelenetekkel és sziporkázó humorral ötvöződik, ahol a kacagást olykor bensőséges, szeretetteljes pillanatok szakítják félbe. Az előadás remek játéklehetőséget kínál a színészek számára, hiszen a keretszituációt leszámítva négyen negyvenöt különböző szerepben, húsz élethelyzetben veszekednek, szeretnek, ismerkednek, házasodnak és szakítanak, mindezt igényes, remek dalokkal szólót, duettet, tercettet vagy éppen négyszólamú kantátát énekelve, élőzenével, zongorán, hegedűn, esetleg bőgőn kísérve. A jelenetek patchwork-szerűen, egyfajta stílus és zenés helyzetgyakorlatokként illeszkednek egymáshoz, majdnem végig független történetekként. olyan módon haladva, hogy bemutassa életünk és kapcsolataink meghatározó pillanatait.  Mindegyik mozgatórugója a szerelem, az egymás megismerésének vagy éppen az egyedül maradás szándéka. A darab szlogenje: "Minden, amire valaha is titokban gondolt randevúzással, románccal, házassággal, szeretőkkel, férjekkel, feleségekkel és sógorokkal, de félt bevallani." A szerző felhívja a figyelmet a mű „előszavában”, hogy a szórakoztatáson túl ügyelni kell arra, hogy a szereplők iránti együttérzést ne tévesszük szem elöl. „A darabban tulajdonképpen semmi sincs, ami csupán szatíra volna - szándékunk az, hogy a helyzetek igazságát játsszák el.” A rendezői szándék is ezt tükrözi majd, remélhetőleg minél többeknek lehetőséget adva arra, hogy elgondolkozzon vagy nevessen saját párkapcsolati zűrjein vagy éppen áldott boldogságán. A koreográfia, a látvány és a zenei interpretáció pedig követi a darab helyzeteire és stílusaira megálmodott bohóctréfák és szatirikus vagy éppen érzelmes hangulatát.

Szereplők
Nő 1........................ Erdélyi Tímea
Nő 2........................ Pataki Szilvia
Férfi 1..................... Szőke Richárd
Férfi 2..................... Ragány Misa

Alkotók
A musicalt fordította: Fábri Péter
Zenekar: Fodor Bonita, Szabó Dóra Karola, Várfalvi-Fodor Éva, Farkas Gábor, Vígh Róbert
Látványtervező: Kéri Kitty
Világítástervező: Memlaur Imre
Zenei vezető: Major András
Koreográfus: Frank Flóra
Szcenikai vezető: Szalai József
Korrepetitor: Várfalvi-Fodor Éva
Rendezőasszisztens: Várady R. Szabolcs
Rendező: Kéri Kitty

A színdarab Magyarországon a Concord Theatricals Ltd. és a Theatrum Mundi Színházi és Irodalmi Ügynökség között létrejött megállapodás alapján kerül színre.
A musical Fábri Péter fordító képviseletében a Proscenium Szerzői Ügynökség Kft. engedélyével kerül bemutatásra.

Our offer


Paolo Genovese keserű komédia Bemutató: 2026. Március 27.

A háború mindent elvett tőlük – az otthonukat, a családjukat, a gyermekkorukat. Bandába verődve, éhesen és fázva járják az utcákat, hogy valahogy túléljenek. Mégis kapaszkodnak az életbe.

Giuseppe Verdi RIGOLETTO Opera in three acts, in Italian, with Hungarian English and Italian subtitles

Follow us!


Suggestions


Recirquel: Walk My World

Millenáris – Nagycsarnok (B épület)

Mikor próbáltál ki utoljára valami teljesen újat? Idén tavasszal fedezd fel szabadon a Walk My World titkokkal teli, immerzív világát!

Ad

POGÁNY INDULÓ

MVM Dome

Pogány Induló hatalmas koncerttel tér vissza az MVM Dome-ba! Pályatársaival az egyik legütősebb bulit ígéri a rajongóknak.

Hófehérke és a gonosz mostoha története, Kocsák Tibor fülbemászó zenéjére, ifj. Harangozó Gyula ötletekből kifogyhatatlan koreográfiájával, Velich Rita gyönyörű jelmezeivel,…

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.