XHolle anyó
Magas hegyek és mélységes mély szurdokok között van egy ország, melyet "Jörgen-Börgen"-nek hívnak. A hegyek között magaslik egy csodálatosan ragyogó csúcs, ahol egy titokzatos öreg néne él, kit "Holle anyó"-nak neveznek.
Magas hegyek és mélységes mély szurdokok között van egy ország, melyet "Jörgen-Börgen"-nek hívnak. A hegyek között magaslik egy csodálatosan ragyogó csúcs, ahol egy titokzatos öreg néne él, kit "Holle anyó"-nak neveznek.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Mandag, 16. December 2019 14:00
HOLLE ANYÓ
a Grimm testvérek meséje nyomán
Zenés mesejáték
Magas hegyek és mélységes mély szurdokok között van egy ország, melyet "Jörgen-Börgen"-nek hívnak. A hegyek között magaslik egy csodálatosan ragyogó csúcs, ahol egy titokzatos öreg néne él,
kit "Holle anyó"-nak neveznek. Ha jókedvében felrázza a párnáit, a földön hatalmas pelyhekben hull a hó.
Ennek a hegynek a tövében éldegél mostohája házában Julcsa, a szegény kis árva. A mostoha anyja és Fáncsi, a mostohatestvére egész nap dolgoztatja őt kint az udvaron, még nagy hidegben is.
Egyik nap Julcsa - fonástól elgémberedett - ujjai közül kiesik az orsó, egyenesen bele a mély szurdokba. Mostohája igen nagy haragra gerjed, s ráparancsol a lányra, hogy hozza vissza az orsót! Julcsa kénytelen hát elindulni a farkasordító hidegben az ismeretlen nehéz útra. S hogy mi történik vele?
Ezt sajnos nem mondhatom el. De ha megnézitek a mesét (Ti is velünk játszhattok!), végül megtudhatjátok, sikerül-e Julcsának meglelnie az orsót, és ki is az a titokzatos Holle anyó?
Zene: Darvas Ferenc
Holle anyó............... Szécsi Vilma
Játékmester............. Dorner Gyula
Julcsa...................... Gerencsér Alexandra
Mostoha.................. Füzesi Klára
Fáncsi..................... Ferencz Gabriella
Poirot nyomozó kényelmes hazaútra vágyik a legendás, káprázatos Orient Expresszen. Csakhogy az előkelő útitársak között akad valaki, aki nagyon gyanús. Annyira gyanús, hogy bele is hal. A gyilkos pedig közöttünk van, hölgyeim és uraim… és nem is biztos, hogy egyetlen áldozattal beéri.
Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon is emberi tulajdonságokkal felruházott - macskái. Eltáncolják és eldalolják életüket.
Az álmok életre kelnek az Erkel színpadán! Ajándékozz karácsonyra élményt az Álomutazó mesés kalandjával az egész családnak! Jegyek kaphatók!
Candide, Kunigunda és Dr. Pangloss most a színpadon kelnek útra, és járják be a voltaire-i utakat Lisszabontól Eldoradoig. Groteszk humor,…
Mit keres az ember a világban, és mi az ő létezésének értelme? - teszik föl a kérdést Aleksandar Popovski legújabb…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.