program


Házasságon innen és túl
4

Házasságon innen és túl

Rátóti Zoltán a Házasságon innen és túl című előadásban
A NEMZETI SZÍNHÁZ előadása
Író: Háy János
Videó: Marosi Veronika
Ez még szerető, az már feleség
ez még feleség, az már szerető.
Ez még elvált, az már házas,
ez még házas, az már elvált.
Ez még szeret, az már nem emlékszik,
ez még nem emlékszik, az már szeret.
Ez még vadászik, az már megfőzte,
ez már megfőzte, az még vadászik...  Læs mere

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Onsdag, 31. Marts 2010 19:00

"A lány és a fiú. A nő és a férfi. Az asszony és az ura. Egy pár. Nevetés. Együttélés. Házasság. Mindennapok. A harmadik. A szerető. A szerelmi háromszög. Boldogság, szomorúság, egészség, betegség. Őszinteség, hazugság. Gyanakvás. Féltékenység. Leplezés – leleplezés. Gyerekek: csecsemők, kamaszok, kirepült fiókák. Klimax. Öregedés – együtt? Veled vagy nélküled? Elveszíteni valakit. Fájdalom. Elmúlás.
Az élet.
A felsorolás persze csak érzéseket ébreszt bennünk. Ezek a szavak mindenkinek mást jelentenek, mi magunk töltjük meg őket tartalommal. Vagy éppen ürességgel. Háy János a kettő közül az előbbit választja: kis magyar hétköznapijainak hősei átlagemberek, mi magunk vagyunk, akikkel ezek megtörténnek, vagy végigélik, ahogy szeretteikkel, barátaikkal, ismerőseikkel megtörténik – nem maradhatunk ki a körforgásból, nem maradhatunk érintetlenül. Ezekben a kis novellákban nincs semmi hollywoodi, semmi különleges, semmi olyan, ami miatt felfigyelne rájuk egy filmes mogul. Pontosan ezért szépek, érzékiek, meghatóak, mulatságosak. Háy ráérősen mesél, nem nyújtja el a történéseket, nem hegyez ki csattanóra mindent, bensőségessége nem bizalmaskodó, irodalmisága nem fennkölt: emberi és természetes."

az előadás ideje: 80 perc

Aktuelt


1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

Wolfgang Amadeus Mozart DON GIOVANNI Opera két felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Csányi Miklós kulturális menedzser új tájházat nyit meg Szabadszálláson, mely alkalomból sorsdöntő kérdésre kell választ adnia. Döntésének következtében kalandos utazásra indul lelkiismeretének útvesztőjében. Az útvesztő végén újabb választás elé kényszerül – hogy jól választ-e, avagy sem, döntsék el Önök!

Follow us!


PÅ PLAKATEN


A TRÓN Szép

Erkel Színház

Szeptembertől ismét az Erkel műsorán A trón! Grandiózus történelmi dráma a Hunyadiak koráról, Ember Márkkal a főszerepben.

A nyugati ágyútoronyban kialakított, több mint 1700 négyzetméteres tárlat a magyar szabadságért folytatott küzdelmeket mutatja be.

Ad

Sok-sok bonyodalom és - reményeink szerint - kétórányi szórakozás a nézőknek. Ezt kívánja a hat szereplő pizsamában és a rendező…

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld:

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.