program


Haláljog I-II.

Haláljog I-II.

Jelenczki István filmje 1992-1993-ban úttörő módon járta körül az eutanázia helyzetét Magyarországon, 1994-ben, a 25. Magyar Filmszemlén a zsűri rendezői különdíját nyerte el. A téma aktualitása miatt most egy alkalommal ismét mozivásznon látható.

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Søndag, 18. Februar 2024 14:30

Rendező: Jelenczki István

Jelenczki István filmje 1992-1993-ban úttörő módon járta körül az eutanázia helyzetét Magyarországon, 1994-ben, a 25. Magyar Filmszemlén a zsűri rendezői különdíját nyerte el. A téma aktualitása miatt most egy alkalommal ismét mozivásznon látható.

A film 
halálos betegségek egy-egy példaértékű helyzetét elemzi az eutanázia tükrében. Bemutatja azt a kritikus helyzetet, amely az aktív és passzív eutanázia jogi, orvos-etika elmélete, valamint a mindennapi orvosi gyakorlat ellentéte között feszül.

A filmben megszólaló szakértők: Dr. Buda Béla pszichiáter, Dr. Blasszauer Béla orvosetikus, Dr. Czeizel Endre genetikus, Jelenits István piarista tanár, Dr. Kaló Emil kardiológus, Dr. Makó János orvos, Dr. Monory Bulcs jogász, Dr. Papp Lajos szívsebész, Polcz Alaine pszichológus, Sándor Judit jogász, Dr.Vezsenyi Károly intenzív-altató orvos, Dr. Vértes László gerontológus

Egységes jegyár: 3200 Ft
Kedvezmények nem érvényesek.

 

Gyártó: Balázs Béla Stúdió 1992-1993.
Forgalmazó: Nemzeti Filmintézet

Aktuelt


Nagyszerű hír az Edda Művek rajongóinak, mivel a legendás zenekar 2026. március 7-én visszatér a Papp László Budapest Sportarénába.

Mit jelent embernek lenni? Hogyan birkózunk meg az élet és halál dilemmáival, az igazság és erkölcs határvonalán egyensúlyozva? Ez a darab egyszerre filozófiai mélységű vallomás az emberi lélekről és feszült, fordulatokkal teli krimitörténet.

Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.

Follow us!


PÅ PLAKATEN


A Vági Bence művészeti vezető által megálmodott alkotás klasszikus meséket megidéző története szerint Kristály-világ úrnője elvesztette hitét az emberi érzelmekben,…

félig mese félig musical 9-99 éves korig, két részben

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld:

Gift card

Ajándékozzon élményt!

Válogasson karácsonyi ajándékutalványainkból!

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.