Genius loci – Nápoly – A gótika és a reneszánsz
A gótika és a reneszánsz világa Nápolyban
Ludmann Mihály művészettörténész előadása
more
A gótika és a reneszánsz világa Nápolyban
Ludmann Mihály művészettörténész előadása
more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Tuesday, January 25 2022 6:00PM
A középkorban a város virágkora az Anjou- és az Aragóniai-ház idején teljesedett ki, számos jelentős templom tanúskodik erről, és a reneszánsz időszakában kiemelkedő alkotók tevékenykedtek itt. A távoli Nápoly és a Magyar Királyság között ebben az időben nagyon szoros kapcsolat volt, mert a XIV. században mind a két helyen az Anjou-ház tagjai uralkodtak, míg később Mátyás király második felesége, Aragóniai
Beatrix is Nápolyból érkezett. A történelmi kapcsolat magában hordozta a kulturális értékek közvetítését is, amelyre számos példát ismerünk. A kedvelt művészettörténeti sorozat vetített képekkel idézi fel Nápoly kiemelkedő művészeti emlékeit, bemutatva ezek különösségét.
A Szentpétervári Balett Társulat valamint a Bolsoj Színház művészeivel autentikus előadásban indul országos turnéra Csajkovszkij Diótörője. A zenei élményről a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara gondoskodik Somogyi-Tóth Dániel karmester irányításával. Az előadás - mely a 130 éves baletthagyományokra épül - egyszerre ünnepi, friss és magával ragadó, gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt felejthetetlen élményt ígér.
A Terepasztal lovagjai – 35 év szélmalomharc „A kezdetekkor így hívtunk magunkat, és úgy tűnik, A terepasztal lovagjai még mindig velünk élnek…”
Ildikó kiváló szakpolitikus, aki komoly karrier előtt áll, amennyiben le tudja küzdeni egy apró hibáját: nem tud hazudni.
Ajándékozz élményt szeretteidnek! Ünnepeljünk együtt Nyári Károly felejthetetlen Budapesti Karácsonyi Koncertjén 2025. december 27-én 19:30-kor a Kongresszusi Központban!
A közönség ismét egy varázslatos és sokszínű koncertprogramra számíthat, amelyben slágerek, musicalrészletek, filmzenék, örökzöld klasszikusok, és természetesen keringők is helyet…
Andrássy Máté, Horváth Zoltán és Szabó Máté egész estét betöltő fergeteges és egyedülálló előadása.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.