Filmzenék orgonán
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Lørdag, 10. December 2022 19:00
Különleges orgonakoncertnek lehetünk tanúi december 10-én (szombaton) 19 órától a Debreceni Református Nagytemplomban. Csorba Gergő önálló koncertjén ugyanis nem klasszikus zeneművek fognak felcsendülni a hangszerek királynőjén, hanem jól ismert filmek és filmsorozatok híressé vált zenéi.
Csorba Gergő a Debreceni Zeneművészeti Kar gitártanára és a Református Nagytemplom orgonistája. Gitártanári és egyházzenész diplomáját Debrecenben szerezte, a mesterfokozatot pedig a bécsi Zeneakadémián.
A december 10-i koncert azért különleges, mert nem klasszikus orgonára írott művek fognak felcsendülni a Nagytemplom hatalmas hangszerén, hanem mindenki által jól ismert, népszerű filmek méltán híressé vált dallamai, amit orgonán szinte soha nem játszanak – pedig a hangszerek királynője hihetetlen színgazdagsággal, erővel és monumentalitással tudja visszaadni ezeket a műveket.
A műsorban hallható többek között a Karib-tenger kalózai, a Mission Impossible sorozat híres témái, a Trónok harca főcímdala, régi nagy filmek ikonikussá vált melódiái, mint például a Volt egyszer egy vadnyugat vagy a Profi, és természetesen a kihagyhatatlan Star Wars filmek dallamai.
A koncertre szóló belépőjegyek megvásárolhatók elővételben személyesen a Kölcsey Központban és a Tourinform Jegyirodában, online a jegy.hu oldalon, valamint a koncert kezdete előtt a helyszínen. Helyfoglalás az érkezés sorrendjében!
Dumaszínház est
A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat. Az idilli létezés teremtményei a körülöttük lüktető „életanyag” folyamatosan alakuló, örvénylő természeti erejéből bontakoznak ki, hogy a megtisztulás, születés, ébredés és rítus jelenetein át elérjék az anima mundit, a világ szellemét.
Magyar katonáknak kell megszólaltatniuk Kálmán Imre zseniális operettjét, a Csárdáskirálynőt. Nincs jelmezük, díszletük, alig van hangszerük, nincs közöttük képzett színész, és a női szerepeket is nekik kell játszani. Viszont a hazajutás a tét, tehát nem kérdés: az előadásnak sikerülnie kell!
A nyugati ágyútoronyban kialakított, több mint 1700 négyzetméteres tárlat a magyar szabadságért folytatott küzdelmeket mutatja be.
Demjén Ferenc jubileumi koncertje 30. alkalommal 80 évesen!
A Wass Albert legnépszerűbb regényéből készült előadás főszereplője, Nuca különös képességgel rendelkezik: egyszerre képes látni a múltat, jelent és jövőt.…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.