BUDAPESTI BEMUTATÓ A MUNKA GYÜMÖLCSE
Szegedi Kortárs Balett
A munka gyümölcse
táncjáték
Szegedi Kortárs Balett
A munka gyümölcse
táncjáték
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Onsdag, 21. September 2016 19:00
Flash
„Boldoggá az tehet, aki boldogtalanná is.
Van, akit azért gyűlölsz, mert szeretni is tudnád.
A biztos megöl, de túléled. A kétely éltet, de belehalsz.
Az igazit elhagyjuk a többiért. A többit az igazi miatt.
A szép rögtön kell. Az igazra alszunk egyet.
Szívünk lebeszélhető. Rá sosem.
Hibái miatt nem kell, vagy nem kell s ezért hibás?
Ha gyűlöljük, jósága is sért.
Lelkünknek elég a kép. A testnek keret is kell.
Testet lehet venni. Lelket csak eladni.
Ölel vagy fojt - a kígyónál egy fogás.
Az erény művirág. A bűn valódi gaz.
A hűségben vágy emészt. Ha csalsz, az erkölcs.
A férfi addig él, míg kíván. A nő, amíg kívánják.”
Márai Sándor
Zene: montázs – Sebők Máté
Fény: Stadler Ferenc
Díszlet: Szőke Dalma Zsuzsanna
Jelmez: Czirják Beatrix Mária
Látványtervezés koordinátora: Bianca Imelda Jeremias
Koreográfus: Hegedűs Tamás
A doboz
"Sok-sok ember, egykori szerelmek, barátok...vidám és keserű élmények emlékei... Húzzuk, vonszoljuk, újra meg újra belegabalyodunk; végigvonulnak bennünk egykor átélt érzelmek és indulatok, amelyeknek már a nyomuk is elmúlt az időben. Csak mi tartjuk életben, ébresztjük fel őket halálos mély álmukból. S ekkor megjelennek, mint a múlt árnyai. Kísértetek."
Popper Péter
Zene: montázs – Milan Savic
Fény: Stadler Ferenc
Díszlet, jelmez: Lokodi Anna Aletta, Nagy Eszter
Látványtervezés koordinátora: Bianca Imelda Jeremias
Koreográfus: Czár Gergely
Pataki András – igazgató / Managing Director
Juronics Tamás – művészeti vezető / Artistic Leader
Támogatók: Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata, Szegedi Nemzeti Színház, Emberi Erőforrások Minisztériuma, Nemzeti Kulturális Alap, BMW – C-mobil Szeged, Novotel Hotel – Szeged, CE Glass Company, Slim City – Szépség és egészség, Cool Service – Szeged, Busz Travel – Császár József, Hétkávézó, Noé Egészségközpont, Kortárs Balettért Alapítvány
Médiatámogatók: Rádió88, Marie Claire, Kultura.hu, Táncélet.hu, Délmagyarország
Jókai Mór legnépszerűbb regénye a legmagasztosabb emberi értékeket méltatja: becsület, hazaszeretet, önfeláldozás.
A Pesti Vigadó különleges tereiben megrendezett program során a múlt életre kel a műtárgyakon keresztül. Megyesi Balázs műtárgyszakértő egy interaktív bemutatóra hívja a közönséget, ahol a Vigadó különböző korszakai elevenednek meg. A résztvevők testközelből ismerkedhetnek meg olyan tárgyakkal, amelyek az épület gazdag kulturális múltját idézik fel. A bemutató során betekintést nyerhetünk a Vigadó történetébe, jelentős időszakaiba és azok művészeti világába. Az esemény különlegessége az interaktivitás: a látogatók kérdezhetnek, megfigyelhetnek, és személyesebb kapcsolatba kerülhetnek a bemutatott tárgyakkal. Ez a program ideális választás mindazok számára, akik szeretnék új nézőpontból felfedezni a Vigadó múltját.
Szeptembertől ismét az Erkel műsorán A trón! Grandiózus történelmi dráma a Hunyadiak koráról, Ember Márkkal a főszerepben.
Demjén Ferenc jubileumi koncertje 30. alkalommal 80 évesen!
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.