Bogányi Gergely zongoraestje, MVM Koncertek – A Zongora – 2020
Fazil Say zongoraestje, MVM Koncertek – A Zongora – 2020
Fazil Say zongoraestje, MVM Koncertek – A Zongora – 2020
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Tirsdag, 29. September 2020 19:30
Fazil Say napjaink zenei világának egyik legszínesebb egyénisége. Kivételesen virtuóz zongorista, sokoldalú zeneszerző, szenvedélyes jazzjátékos. 1970-ben született Törökországban, Ankarában. 1987-ben ösztöndíjat nyert a düsseldorfi Schumann Intézetbe. 1992 és 1995 között a Berlini Konzervatórium növendéke. Nemzetközi karrierjének elindítója a Young Concert Artists meghallgatása volt. Olyan világhírű zenekarokkal játszott együtt, mint a New York-i Filharmonikusok, az Izraeli Filharmonikusok, a Szentpétervári Filharmonikusok, a BBC Philharmonic és az Orchestre National de France. Számos fesztiválon szerepelt, mint például a Salzburgi Ünnepi Játékokon, a Montreux-i Jazzfesztiválon és a londoni Harrod’s Piano Series-en. Olyan kamarazene partnerekkel játszott a világ legjelentősebb hangversenytermeiben, mint Jurij Bashmet, Shlomo Mintz és Maxim Vengerov. Nemzetközi hírű zeneszerzőként és zongoraművészként is számos albumot készített. 2010/2011-ben is szinte valamennyi jelentős fesztiválon és hangversenyteremben játszott ill. játszik. Turnéjának néhány fontosabb állomása: Bécs, Salzburg, Milánó, Róma, Athén, Isztanbul, Lisszabon, Tokió, Nagoya, Berlin, München, Genf, Barcelona. 2008-ban Fazil Sayt választották „A kultúrák közötti párbeszéd európai éve” elnevezésű uniós kezdeményezés egyik európai nagykövetévé.
A hangversenysorozat névadó szponzora az MVM Magyar Villamos Művek Zrt.
Giuseppe Verdi AIDA Opera három részben, négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Alen Menken, Stephen Schwartz és Peter Parnell varázslatosmusicalje Victor Hugo ikonikus regényéből, a Disney rajzfilmje alapján készült. A darab érzékenyen mesél a szeretetről, a kitartásról és az önfeláldozásról. Esmeralda, a szegény cigánylány és Quasimodo, a torz külsejű, ám önzetlen harangozó története könnyeket csal mindenki szemébe.
Az álmok életre kelnek az Erkel színpadán! Ajándékozz karácsonyra élményt az Álomutazó mesés kalandjával az egész családnak! Jegyek kaphatók!
Az idei év legmonumentálisabb karácsonyi ajándéka: Walk My World ajándékutalvány.
Ne keress tovább! Vedd meg sorbanállás nélkül!
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.