A.P.Csehov – Kiss Csaba: De mi lett a nővel?
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Søndag, 05. Marts 2023 17:30
A.P.Csehov – Kiss Csaba: De mi lett a nővel?
férfimese
A Gyulai Várszínház előadása
Szereplők:
Győrffy András,Jászai Mari-díjas
Kárp György,Bánffy Miklós-díjas
Szélyes Ferenc,Jászai Mari-díjas
Díszlet, jelmez: Szélyes Andrea
Rendező: Béres László
A kerettörténet szerint valamikor a XIX. század végén három ágrólszakadt színész elindul a végtelen, forró országúton Bikulina bankár estélyére. Útközben egyikük történeteket, pletyka-ízű sztorikat mesél a társasági élet egyik mitikus nőjéről, a bankár unokahúgáról, Irináról. A különös dramaturgiájú történetben szerelmek és csalódások, kivégzések és foghúzások, öngyilkosságok és ellenvonatok kavarognak Irina Bikulina ártatlan, mégis felkavaróan buja, szenvedélyes alakja körül.
A történet örök – három férfi mesél egy nőről. Három férfi, három színész, három utazó. És egy látszólag soha véget nem érő utazás – ha úgy tetszik, az élet színpadán.
Előadásunkban három, az élete zenitjén túl lévő erdélyi vándorszínész mesél, amelyben a nő az eltűnt ifjúságot, a régmúlt korokat és az emlékezés által szerzett boldogságot, a melankolikus és elégikus nyugalmat jelképezi. Mi az a mi a három idős csepűrágót összetartja? Az emlékezés, az egymásnak mesélés gesztusa. Vagy a színház.
Egy biztos: mindannyiunkban él egy Irinia. Egy nő, valami, akire vagy amire emlékezni szeretnénk, mert az emlékeink tartanak életben minket.
„Kibontakozik a finom líraiság, de a vaskos, vásári hangok is jobban érvényesülnek, komikus és tragikus felhangok előzékenyen egymásba olvadnak, a végletek erősítik egymást, már szárnyal a három színészlegenda. Kezdenek olyanok lenni, mint amikor egy remek próbán mindenki nekiszabadul, akár féktelenül marháskodik, de közben igen komoly dolgokról is szó van, és ezek is jobban kibontakoznak attól, hogy sikerült a béklyóktól megszabadulni.”
Bóta Gábor beszámolója az Art7.hu oldalon a De mi lett a nővel? című előadásról – 2022. 08. 26.
https://art7.hu/szinhaz/kiss-csaba-de-mi-lett-a-novel-gyulai-varszinhaz/
Megújult műsorral, új fellépőkkel térnek vissza az Illúzió Mesterei Győrbe!
A New York-i Broadway-ról Londonba és most Budapestre! A 2025 januári 3 teltházas elsöprő sikerű koncert után az együttes 2026-ban újra Budapestre látogat.
A Modern Art Orchestra fennállásának 20. évfordulóját nagyszabású gálakoncerttel ünnepli december 28-án a Várkert Bazárban.
Quimby - A TEREPASZTAL LOVAGJAI - 35 év szélmalomharc - 2026. március 28-án a Quimby az MVM Dome-ban újra felrajzolja…
Egy amerikai kisvárosban élő egyetemista társaság minden hétvégén vacsorát ad, ahol egy-egy meghívott vendéggel vitaestet tartanak a világ megjavításának lehetőségeiről.…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.