Program


Agyeldobás
6

Agyeldobás

AGYELDOBÁS
(Jeeves és Wooster)

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Sunday, February 14 2016 7:00PM

Új színdarab, melyet a P. G. Wodehouse művei alapján írtak a Goodale fivérek.
Mark Goucher és Mark Rubinstein (London) különleges engedélyével.
Az eredeti West End produkciót Mark Goucher és Mark Rubinstein állította színpadra.
A színdarab első előadása 2013-ban volt Londonban.
A Színdarab Magyarországon Mark Goucher és Mark Rubinstein (Fiery Angel Limited, London) és a THEATRUM MUNDI Színházi és Irodalmi Ügynökség közötti megállapodás alapján kerül színre.

A vígjáték eredeti címe Jeeves and Wooster, szerzői pedig a Goodale fivérek, akik P. G. Wodehouse, a fanyar, abszurd angol humor nagymestere művei alapján írták meg darabjukat.
A mű főhőseivel mindig történik valami: 
Bertie, azaz Bertram Wilbeforce Wooster az angol arisztokrácia meglehetősen kétbalkezes példánya. Csakis annak köszönheti, hogy nem csinál tökéletes idiótát magából, hogy van egy inasa, aki mindent tud, mindenkit ismer, elegáns és csak akkor beszél, ha kell.
Jeeves szintén tudna miről mesélni: ezüst holmi alattomos elrablásáról, rémisztő menyasszonyjelöltekről, tarajos gőtékről, sőt egy zsarolásra felettébb alkalmas jegyzetfüzetről is... 

Fordította: Kállay Eszter és Szente Vajk
Bemutató: 2015. április 18.
A bemutató a Budapesti Tavaszi Fesztivál programja.

Az előadás hossza 2 óra 10 perc egy szünettel.

 

Our offer


Misztikum, szenvedély és sötét titkok a színpadon – érkezik a Rebecca musical!

Megnyugtató, ha az ember szülei évtizedek után is békében, szeretetben élnek együtt. Szinte egyszerre lélegeznek, ismerik egymás minden mozdulatát, fel vannak készülve minden sóhajra, horkolásra, tüsszentésre. Most új otthonban kezdenek új életet, hiszen a gyerekek felnőttek, élik a saját életüket. Vagy ez mégsem ilyen gömbölyű?

Alen Menken, Stephen Schwartz és Peter Parnell varázslatosmusicalje Victor Hugo ikonikus regényéből, a Disney rajzfilmje alapján készült. A darab érzékenyen mesél a szeretetről, a kitartásról és az önfeláldozásról. Esmeralda, a szegény cigánylány és Quasimodo, a torz külsejű, ám önzetlen harangozó története könnyeket csal mindenki szemébe.

Follow us!


Suggestions


Rigoletto

Magyar Állami Operaház

A hatalmas érdeklődésre való tekintettel 2026. április 16-án egy plusz időpontban is megtekinthető Verdi halhatatlan remekműve, Szinetár Miklós rendezésében.

Recirquel: Walk My World - 100. előadás

Millenáris B épület (Nagycsarnok)

Ez az este több lesz, mint egy előadás. Ez egy közös ünneplés azokkal, akik már ismerősként térnek vissza, és azokkal,…

Ad

Carl Orff CARMINA BURANA Scenic cantata in the original languages, with Hungarian, English, and same-language subtitles

Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.