program


A makrancos hölgy
10

A makrancos hölgy

Kata és Bianca egy gazdag páduai úr lányai. Egyik szelíd, mint a galamb, de a másik vad, indulatos, csípős nyelvű, fékezhetetlen. A kisebbiknek akad is kérője bőven, de apja nem adja férjhez addig, míg a nagyszájút el nem veszi valaki. Hiába a sok kérő, Makrancos Kata senkinek nem kell.  Læs mere

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: Lørdag, 22. Februar 2025 19:00

zenés vígjáték 2 felvonásban

Az előadás hossza: 150 perc

SHAKESPEARE-MARÁTH-TOPOLCSÁNYI: A MAKRANCOS HÖLGY

Kata és Bianca egy gazdag páduai úr lányai. Egyik szelíd, mint a galamb, de a másik vad, indulatos, csípős nyelvű, fékezhetetlen. A kisebbiknek akad is kérője bőven, de apja nem adja férjhez addig, míg a nagyszájút el nem veszi valaki. Hiába a sok kérő, Makrancos Kata senkinek nem kell. Ebben a kilátástalannak tűnő helyzetben jelenik meg Petrucchio, akit nem riaszt vissza a feladat. Elhatározza, hogy megzabolázza a gazdag, csinos, vonzó hárpiát.

Tervezett szereposztás

Baptista (paduai úr) ......................................................... Győri Péter / Frech' Zoltán

Kata (Baptista nagyobbik lánya) ...................................... Bódi Barbara

Bianca (Baptista kisebbik lánya) ...................................... Szőke Laura

Petrucchio......................................................................... Borbély Richárd

Grumio (Petrucchio szolgája) ........................................... Fehérvári Péter

Hortensio (Bianca kérője) ................................................ Kurkó J. Kristóf

Gremio (Bianca kérője) .................................................... Mikó István Kiváló és Érdemes művész, Jászai Mari-díjas

Lucentio (Vicentio fia)........................................................ Valázsik Péter

Tranio (Lucentio szolgája)................................................. Horváth Dániel

Szabó................................................................................ Csere László Érdemes művész, Jászai Mari-díjas

Özvegyasszony/Szakácsnő.............................................. Nyírő Bea

Vincentio (pisai kereskedő)............................................... Boros Ádám

Philippo (szolga)/Biondello (Lucentio szolgája) ............... Tóth Alex

Curtis (Petrucchio szolgája) ............................................. Vass János Pál

Szobalány/Maria (szolgáló) .............................................. Horváth Lídia

Giovanni (szolga).............................................................. Zakar Gábor

Alkotók

Fordította: Harsányi Zsolt

Dramaturg:Darvasi Ilona

Dalszöveg: Topolcsányi Laura

Zeneszerző: Maráth Viktor

Díszlet: Darvasi Ilona

Jelmez: Darvasi Ilona

Korrepetitor: Fehér Adrienn

Koreográfus: Borbély Krisztina

Rendezőasszisztens: Vass János Pál

Rendező: Tasnádi Csaba Jászai Mari-díjas

Aktuelt


Miért álmodunk? Mire valók az álmok? Miért vannak a rossz álmok? Ebben a fordulatos, magával ragadó és vicces családi musicalben ezekre a kérdésekre is fény derül.

Csányi Miklós kulturális menedzser új tájházat nyit meg Szabadszálláson, mely alkalomból sorsdöntő kérdésre kell választ adnia. Döntésének következtében kalandos utazásra indul lelkiismeretének útvesztőjében. Az útvesztő végén újabb választás elé kényszerül – hogy jól választ-e, avagy sem, döntsék el Önök!

Mit keres az ember a világban, és mi az ő létezésének értelme? - teszik föl a kérdést Aleksandar Popovski legújabb előadásának szereplői a Nemzeti Színház Nagyszínpadán. A Mester és Margarita és a Don Juan nagy sikerű bemutatói után a rendező ezúttal Voltaire legismertebb művét viszi színpadra.

Follow us!


PÅ PLAKATEN


ÁLOMUTAZÓ Szép

Erkel Színház

Az álmok életre kelnek az Erkel színpadán! Ajándékozz karácsonyra élményt az Álomutazó mesés kalandjával az egész családnak! Jegyek kaphatók!

Ad

NYÁRI KÁROLY - BUDAPESTI KARÁCSONYI KONCERT

Budapest Kongresszusi Központ

Ajándékozz élményt szeretteidnek! Ünnepeljünk együtt Nyári Károly felejthetetlen Budapesti Karácsonyi Koncertjén 2025. december 27-én 19:30-kor a Kongresszusi Központban!

Ad
Accessibility menu
Increase font size
100%

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld:

Gift card

Ajándékozzon élményt!

Válogasson karácsonyi ajándékutalványainkból!

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.