Bérgyilkosok (Assassins; 1995) MÜPA MOZI
Miután az idei tavaszi fesztiválon Zsigmond Vilmos fotóit mutatták be, a Müpamozi következő évadában az Oscar-díjas operatőr legjobb filmjeiből válogatnak.
Miután az idei tavaszi fesztiválon Zsigmond Vilmos fotóit mutatták be, a Müpamozi következő évadában az Oscar-díjas operatőr legjobb filmjeiből válogatnak.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Mandag, 29. Februar 2016 19:00
Zsigmond Vilmos erős egyéniség – de nem az a fajta művész, aki ha törik, ha szakad, a saját szemléletét akarja ráerőltetni mindenkire. Épp ellenkezőleg: egyéni, az európai filmkultúrából táplálkozó látásmódját és hatalmas operatőri tudását mindig egy-egy film művészi céljainak szolgálatába állítja. A Müpa sorozata jól érzékelteti Zsigmond Vilmos termékeny és sikeres pályájának meghökkentő sokszínűségét.
Bérgyilkosok
Rath-t még a hidegháború éveiben szervezték be egy munkára, amelynek elvégzésére csak néhány kivételes ember volt képes. Rath bérgyilkos volt, aki mindig tudta, melyik oldalon áll. A világ azonban megváltozott: a hidegháború a múlté, egyszerre minden bizonytalanná, átláthatatlanná vált. Bain már ennek a régi szabályokat elvető világnak a gyermeke. A szakma íratlan törvényei számára semmit sem jelentenek, egyetlen célja, hogy mindenáron ő legyen az elsőszámú profi, a bérgyilkosok királya. Ehhez azonban el kell távolítania Rath-t, azaz meg kell ölnie a veterán mestert. A macska-egér harc megkezdődik, az üldöző és üldözött személye azonban hamarosan felcserélődik.
Szereplő(k):
Sylvester Stallone (Robert Rath)
Julianne Moore (Electra)
Antonio Banderas (Miguel Bain)
BACH / BEETHOVEN / STRAVINSKY // Tetzlaff / Keller J. S. BACH: Contrapunctus XIX (A fúga művészetéből, Luciano Berio feldolgozásában) BEETHOVEN : D-dúr hegedűverseny, op. 61 J. S. BACH: Két prelúdium és fúga a Das Wohltemperierte Klavierből (Stravinsky feldolgozásában) STRAVINSKY: Tavaszi áldozat
A háború mindent elvett tőlük – az otthonukat, a családjukat, a gyermekkorukat. Bandába verődve, éhesen és fázva járják az utcákat, hogy valahogy túléljenek. Mégis kapaszkodnak az életbe.
Mikor próbáltál ki utoljára valami teljesen újat? Idén tavasszal fedezd fel szabadon a Walk My World titkokkal teli, immerzív világát!
A világ első számú űrkiállítása érkezik Amerikából Budapestre VR-ral, szimulátorokkal, ikonikus űrtárgyakkal, holdjáróval, vezetőfülkével, egy egész űrállomással és rengeteg meglepetéssel.…
EGY CSÓK ÉS MÁS SEMMI Halász–Eisemann–Békeffi zenés vígjáték 2 felvonásban
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.